خانه / کتاب‌ها / یک تجربه وسیع و شخصی /
تصویر کاور کتاب یک تجربه وسیع و شخصی
معرفی کتاب

یک تجربه وسیع و شخصی

یک تجربه وسیع و شخصی

اثری از رکسان گی

دسته بندی

معرفی کتاب

«رکسان گی» نویسنده، منتقد ادبی و استاد دانشگاه در آمریکا است. او با کتاب فمینیست بد به شهرت جهانی رسید. از جمله کتاب‌های دیگر او مجموعه داستان آییتی، زنان بدقلق، خودسرگذشت‌نامه‌ی گرسنگی و رمان وضع وحشی است. در فمینیست بد، او در مقالاتی جداگانه، موضوعات فرهنگی و اجتماعی را مورد کنکاش قرار می‌دهد. چند مقاله را هم به نقد فیلم و کتاب‌هایی با توجه به د
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب پیش رو در بردارنده مجموعه مقالاتی برگزیده از کتاب فمینیست بد است که پیرامون مسائلی مرتبط با زنان، اقلیت ها و نژادپرستی سخن می گوید، از باورهای پذیرفته شده و اغلب نادرستی که در جامعه نویسنده و چه بسا در سراسر جهان وجود دارند، از قوانین نانوشته، از نابرابری هایی که به شکلی پیچیده در لفافه نمود پیدا می کنند، از تجربیاتی که زنان بسیاری پشت سر می گ
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- جنایت در سطوح مختلف وجود دارد و پس از آن قساوت است و سبعیت. مقیاس ها متفاوتند. از خواندن مقاله ای در نیویورک تایمز درباره ی دختری یازده ساله که مورد تجاوز گروهی هجده مرد در کلیولند تگزاس قرار گرفته، یکه خوردم. سطوح وحشت در این داستان فراوانند، از سن قربانی، تا چیزی که از اتفاقی که برایش افتاده می دانیم، تا تعداد حمله کنندگان، تا واکنش عموم در شهر، تا نحوه ی گزارش داستان. از این حمله ویدیویی هم موجود است چون عصر آینده همین است. چیزی که نمی توان از آن سخن گفت در تلویزیون پخش می شود.
 • 2- عنوان مقاله این بود «تجاوز شریرانه شهر تگزاس را لرزاند» انگار قربانی مورد بحث خود شهر بوده است. نویسنده ی مقاله جیمز مک کینلی جونیور، بر این تمرکز کرده که چطور زندگی مردان تا ابد تغییر می کند، چطور شهر از هم می گسلد، چطور آن پسرهای بیچاره ممکن است دیگر نتوانند به مدرسه برگردند. بحثی بود در این باره که چطور دختری یازده ساله، کودک، مثل بیست ساله ها لباس پوشیده بوده، اشاره ای به این که امکانی هست که در آن زن ممکن است «خودش خواسته باشد» و این تا حدی قابل درک است که هجده مرد ممکن است به بچه ای تجاوز کنند. حتی پرسش هایی در این باره وجود داشت که مادر دختر کجا بوده، با فرض این که همه می دانیم یک مادر باید همیشه کنار بچه اش باشد و هر مشکلی برای بچه رخ دهد تقصیر مادر است. جالب است که هیچ پرسشی درباره ی این که پدر در هنگام رخ دادن این تجاوز کجا بوده مطرح نشده است.

شناسنامه کتاب

نویسنده: رکسان گی
ناشر: شمشاد
تعداد صفحات: 383
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786006478135
قیمت چاپ اول: 57,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»