خانه / کتاب‌ها / نامه ای به دخترم /
تصویر کاور کتاب نامه ای به دخترم
معرفی کتاب

نامه ای به دخترم

نامه ای به دخترم

اثری از مایا آنجلو

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب نامه ای به دخترم، اثری نوشته ی مایا آنجلو است که اولین بار در سال 2008 به انتشار رسید.
این کتاب که به دختری تقدیم شده که مایا آنجلو هیچ وقت نداشته اما همیشه در کنار خود می بیند، نشان دهنده ی راه نویسنده برای داشتن یک زندگی خوب و معنی دار است. این اثر که با نثر جذاب و منحصر به فرد آنجلو به نگارش درآمده، ژانرها و دسته بندی هایی مختلف را به زیبا
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

نویسنده ی این کتاب، مایا آنجلو، کتاب را در قالب نامه ای خطاب به دخترش دختری که هرگز نداشته نوشته است و از این طریق خواسته او را در تجربیات رنگارنگ زندگی پر فراز و نشیبش سهیم کند. شنیدن این تجربه های تلخ و شیرین، دیدگاه های گوناگون و خاطرات شنیدنی، از زبان زنی رنگین پوست که تجربه ی زندگی در سخت ترین دوران تعصب نژادی در آمریکا را از سر گذرانده و با ا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- عمری طولانی کرده ام و در طول زندگی با این اعتقاد که زندگی، زندگان را دوست دارد، جرات کرده ام چیزهای فراوانی را تجربه کنم. البته گاهی با ترس، اما با این حال با دل و جرات. این جا فقط از درس ها و رویدادهایی گفته ام که برایم سودمند بوده است. نمی گویم چطور از راه حل ها کمک گرفته ام، چون می دانم تو خودت باهوش، خلاق و مبتکری و از آن ها در زمان مناسب، به نحو شایسته بهره می بری. در این کتاب حکایت هایی می خوانی از بزرگ شدن، پیشامدهایی غیرمنتظره، چند شعر، چند داستان سرگرم کننده که به خنده ات می اندازد و تعدادی که تو را به فکر فرو می برد.
 • 2- به این نتیجه رسیده ام که بیشتر مردم بزرگ نمی شوند! ما، جای پارک خودمان را پیدا می کنیم و به کارت های اعتباری مان افتخار می کنیم! ازدواج می کنیم و جرات می کنیم بچه دار شویم و به آن بزرگ شدن می گوییم. اما فکر کنم بیشترین کاری که می کنیم پیر شدن است. ما تراکم سال ها را در بدن هایمان و روی صورت هایمان این طرف و آن طرف می بریم اما معمولا خود حقیقی ما، کودک درونمان، هنوز بی گناه است و مثل گیاه مگنولیا خجالتی است.

شناسنامه کتاب

نویسنده: مایا آنجلو
ناشر: قطره
تعداد صفحات: 104
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786001193439
قیمت چاپ دوم: 11,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»