خانه / کتاب‌ها / سال اندیشه جادویی /
تصویر کاور کتاب سال اندیشه جادویی
معرفی کتاب

سال اندیشه جادویی

سال اندیشه جادویی

اثری از جون دیدیون

دسته بندی

معرفی کتاب

اثری است از جون دیدیون به ترجمه نیلوفر داد و چاپ انتشارات قاصدک صبا.
این کتاب روایت کننده عشقی است پس از دست یابی به وصال، نه داستانی از عاشقان دور از هم که سرنوشتشان بعد از رسیدن به یار مورد بی توجهی قرار می گیرد. زنی که همسر خود را پس از 40 سال زندگی در اثر واقعه ای غیر قابل باور از دست داده است، اکنون به مرور خاطرات زندگی شان می پردازد، زندگی م
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

چند روز قبل از کریسمس سال 2003، جان گرگوری دون و جون دیدیون دریافتند که تنها دخترشان، کویینتانا، دچار بیماری شده است. دلیل بیماری ابتدا آنفولانزا به نظر می رسید، سپس علائم ذات الریه هویدا شدند و پس از آن، شوک سپتیک (نوعی بیماری عفونی) خود را بروز داد. کویینتانا به کمای مصنوعی برده شد و تحت مراقبت های شدید پزشکی قرار گرفت. چند روز بعد، جان گرگوری دو
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- حالا می فهمم که اصرارم برای تنها بودن در شب اول، پیچیده تر از چیزی بود که به نظر می رسید. نوعی غریزه بدوی. البته که می دانستم جان مرده. البته که خبر در گذشتش را به برادرش، برادرم و شوهر کویینتانا داده بودم. روزنامه نیویورک تایمز خبر داشت. روزنامه لس آنجلس تایمز خبر داشت. با این حال، این من بودم که به هیچ وجه آمادگی پذیرش این خبر را به عنوان خبر نهایی نداشتم. بر این باور بودم که آن چه اتفاق افتاده، غیر قابل برگشت باقی خواهد ماند. به همین دلیل بود که می خواستم تنها باشم. بعد از شب اول، چندین هفته تنها نخواهم بود (جیم و همسرش گلوریا، صبح روز بعد از کالیفرنیا می آمدند، نیک به شهر بر می گشت، تونی و همسرش رزماری از کانکتیکت می رسیدند. خوزه به لاس وگاس نمی رفت. دستیارمان، شارون از اسکی برمی گشت و خانه دیگر خالی نخواهد بود). اما باید آن شب اول را تنها می بودم. باید تنها می بودم تا او بتواند برگردد. و این آغاز سال اندیشه جادویی من بود.
 • 2- من نویسنده ام. تصور کردن چیزی که کسی خواهد گفت یا کاری که انجام خواهد داد، برایم مثل نفس کشیدن، امری طبیعی است.
 • 3- ازدواج، خاطره است. ازدواج، زمان است. ازدواج، فقط زمان نیست بلکه به گونه ای متناقض، انکار زمان نیز هست.
 • 4- دلت که برای یک نفر تنگ می شود، انگار تمام دنیا خالی است.

شناسنامه کتاب

نویسنده: جون دیدیون
تعداد صفحات: 216
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786005675351
امتیاز گودریدز: 3
قیمت چاپ دوم: 19,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»