خانه / کتاب‌ها / جایی برای پیرمردها نیست /
تصویر کاور کتاب جایی برای پیرمردها نیست
معرفی کتاب

جایی برای پیرمردها نیست

جایی برای پیرمردها نیست

اثری از کورمک مک کارتی

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب جایی برای پیرمردها نیست اثر کورمک مک کارتی، روایتگر ماجرای تعقیب و گریز یک قاتل حرفه‌ای است.
این کتاب در سال 2005 نوشته شده. شروع کتاب مسحور کننده است. شما می‌فهمید که با داستانی روان و فضای وهم‌آلود و مبهم رو به رو هستید. همه چیز به آهستگی نمایان می‌شود. شیگور (قاتل) در همان ابتدا به خواننده معرفی می‌شود. مک کارتی کلیشه‌ای عمل نمی‌کند و مانند
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

ماجرای تعقیب و گریز یک قاتل بی نهایت بی رحم حرفه ای با جوشکار ساده ای که به تصادف چمدانی پول به دست آورده است، در سیصد صفحه ی نفس گیر دنبال می شود و سرعت این تعقیب و گریز به حدی بالاست که کتاب را نمی شود زمین گذاشت. در نهایت پوچی و بی معنایی این موقعیت، با تصادف قاتل حرفه ای به شکل تکان دهنده ای برملا می شود و خواننده را بلاتکلیف نگاه می دارد. «برا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- من یه پسر رو تو هانتسویل به اتاق گاز فرستادم. فقط یکی، نه بیشتر. خودم دستگیرش کردم و شهادت دادم. دو سه باری اون جا رفتم و باش ملاقات کردم. سه بار. بار آخر روز اعدامش بود. مجبور نبودم برم ولی رفتم. معلومه که نمی خواستم. دختر چهارده ساله ای رو کشته بود، و همین الان بهتون بگم که من هیچ وقت هیچ علاقه ای به ملاقات پسر نداشتم، چه برسه به دیدن اعدامش، اما این کار رو کردم. روزنامه ها نوشتند این جنایت از سر اشتیاق بود و خودش به من گفت هیچ اشتیاقی در کار نبود. با اون دختره قرار می گذاشت هر چند که خیلی ..

شناسنامه کتاب

ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 286
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643626006
قیمت چاپ پنجم: 45,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»