خانه / کتاب‌ها / اورورا /
تصویر کاور کتاب اورورا
معرفی کتاب

اورورا

اورورا

اثری از آندره ولچک

دسته بندی

معرفی کتاب

كتاب اورورا اثري است از آندره ولچك به ترجمه ي يوسف نوري زاده و چاپ انتشارات پيدايش.

این رمان بررسیِ ریشۀ فلاکت و بدبختی عصر ماست؛ مطالبۀ عدالت و اقدام عملی ست، توصیف دقیق از سرمایه داری و خوف و هراسِ مرتبط با آن، و سوسیالیسمِ امیدبخش است. استفاده از برِشت و موتزارت به عنوان یک "راویِ یونانی" به خوبی عمل کرده؛ و در جاهایی که برای لحظه ای واقعیت غیر
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

رماني اجتماعي، انتقادي و تامل برانگيز كه با پرداختن به مفاهيمي همچون سرمايه داري، امپرياليسم، كاپيتاليسم، نواستعمارگري و…، ريشه ي بدبختي و هراس عصر حاضر را مورد بررسي قرار مي دهد و در راستاي نابودي فرهنگ غرب، گسترش ادراك انساني و دستيابي به نظم نوين جهاني قدم برمي دارد. هانس جي به عنوان نماد كاپيتاليسم و امپرياليسم و اورورا به عنوان نماد سوسياليسم
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- به مردم فقط مصرف گرايي و كاپيتاليسم آموخته مي شود. آموزش و تعليم و تربيت آنها به عهده آگهي هاست. مردم شرطي مي شوند هر آنچه تخريب شان مي كند و جيب شان را خالي مي كند تحسين كنند. اول شما جسم آنها را سلاخي مي كنيد، بعد فكر آنها را. تا مردم حقيقتا آزاد نباشند و آموزش نبينند، تا نفهمند به چه منجلابي افكنده شده اند، هيچ حق انتخابي در كار نخواهد بود. چگونه مي توانند آزادانه رأي بدهند اگر مدام مرعوب شوند و چشم شان به روي دزدي هاي وحشتناكي كه از آنها مي شود بسته باشد؟

شناسنامه کتاب

نویسنده: آندره ولچک
تعداد صفحات: 184
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786002965998
قیمت چاپ اول: 27,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»