خانه / کتاب‌ها / فعل بی وفایی /
تصویر کاور کتاب فعل بی وفایی
معرفی کتاب

فعل بی وفایی

فعل بی وفایی

اثری از لنا اندرشون

معرفی کتاب

فعل بی وفایی نوشته لنا آندرشون است که نیلوفر خوش زبان به فارسی ترجمه نموده و این اثر را نشر نون در سال 1399 و در چارچوب کتابی 304 صفحه ای به بازار عرضه کرده است.

خلاصه‌ای از کتاب

لنا اندرشون (متولد 1970) نویسنده و روزنامه نگار سرشناس سوئدی، در رمان "فعل بی وفایی" ماجرای عشق یک زن نویسنده و روشنفکر به یک مرد هنرپیشه تئاتر را روایت می کند. اندرشون در سال 2013 به دلیل نوشتن رمان "تصرف عدوانی"، برنده جایزه "آگوست" مهمترین جایزه ادبی سوئد، و نیز جایزه ادبی روزنامه های سوئدی شده است.
در اثر جدید او مفاهیمی چون کور بودن عشق و خودف
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- اواخر آوریل، حوالی ساعت ناهار، گل فروشی در کارلستادا سفارش عجیبی گرفت. شخصی تماس گرفت و یک شاخه گل ژربرا سفارش داد و درخواست کرد اسم دیگری غیر از اسم خودش روی کارت همراه گل نوشته شود. گل باید سر ساعت شش عصر به سالن تئاتر اسکالا' در واسترا تارگاتان تحویل داده می شد. سفارش دهنده دستورالعمل هایش را کامل و با جزئیات توضیح داد و غیر مستقیم اعلام کرد اگر این کار به نحو احسن انجام نشود، ممکن است دردسر به بار بیاید. به نظر می آمد موضوع برای شخص پشت تلفن اهمیت خیلی زیادی دارد.
 • 2- گل فروش کارد و چنگالش را روی میز گذاشت و گفت: «زنه خیلی مضطرب بود. میدانی، چند بار زنگ زد و پرسید کارت مناسب داریم یا نه، و یادآوری کرد روی کارت اسم حقیقی اش را ننویسیم و به جاش بنویسیم ایلسه". سه بار املای درستش را گفت، بعد ساعت پنج و نیم تماس گرفت تا مطمئن شود من راه افتاده ام. خجالتی بود و در عین حال قاطع، خیلی قاطع. مرتب می گفت شرمنده است که ما را تو زحمت انداخته. آدم تحت تأثیر قرار می گرفت. اما خب، عجیب بود.»

شناسنامه کتاب

ناشر: نون
تعداد صفحات: 304
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786226652674
امتیاز گودریدز: 3.64
قیمت چاپ اول: 55,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»