کتاب فعل بی وفایی اثر لنا اندرشون

تصویر کاور کتاب فعل بی وفایی

معرفی کتاب

فعل بی وفایی نوشته لنا آندرشون است که نیلوفر خوش زبان به فارسی ترجمه نموده و این اثر را نشر نون در سال 1399 و در چارچوب کتابی 304 صفحه ای به بازار عرضه کرده است.
لنا اندرشون

خلاصه ای از کتاب

لنا اندرشون (متولد 1970) نویسنده و روزنامه نگار سرشناس سوئدی، در رمان "فعل بی وفایی" ماجرای عشق یک زن نویسنده و روشنفکر به یک مرد هنرپیشه تئاتر را روایت می کند. اندرشون در سال 2013 به دلیل نوشتن رمان "تصرف عدوانی"، برنده جایزه "آگوست" مهمترین جایزه ادبی سوئد، و نیز جایزه ادبی روزنامه های سوئدی شده است.
در اثر جدید او مفاهیمی چون کور بودن عشق و خودفریبی افراد عاشق به خوبی بیان شده اند. اندرشون تمایلی به نوشتن داستانی که تنها عاشقانه باشد ندارد و در بین نوشته هایش موضوع های متفاوتی را بررسی می کند.
در رمان عاشقانه حاضر وقتی استر با الاف ملاقات می کند بلافاصله عاشق او می شود. الاف پنهان نمی کند که ازدواج کرده است، اما با این وجود او و استر شروع به ملاقات منظم می کنند. الاف اصرار دارد که قصد ندارد همسرش را ترک کند، اما با وضعیت جدید نیز مخالفتی ندارد. از طرف دیگر استر متقاعد شده که ممکن است همه چیز تغییر کند. اما در حالی که رابطه آنها در حال ادامه یافتن است او مجبور به درک حقیقت می شود.

جملاتی از متن کتاب

 • اواخر آوریل، حوالی ساعت ناهار، گل فروشی در کارلستادا سفارش عجیبی گرفت. شخصی تماس گرفت و یک شاخه گل ژربرا سفارش داد و درخواست کرد اسم دیگری غیر از اسم خودش روی کارت همراه گل نوشته شود. گل باید سر ساعت شش عصر به سالن تئاتر اسکالا' در واسترا تارگاتان تحویل داده می شد. سفارش دهنده دستورالعمل هایش را کامل و با جزئیات توضیح داد و غیر مستقیم اعلام کرد اگر این کار به نحو احسن انجام نشود، ممکن است دردسر به بار بیاید. به نظر می آمد موضوع برای شخص پشت تلفن اهمیت خیلی زیادی دارد.
 • گل فروش کارد و چنگالش را روی میز گذاشت و گفت: «زنه خیلی مضطرب بود. میدانی، چند بار زنگ زد و پرسید کارت مناسب داریم یا نه، و یادآوری کرد روی کارت اسم حقیقی اش را ننویسیم و به جاش بنویسیم ایلسه". سه بار املای درستش را گفت، بعد ساعت پنج و نیم تماس گرفت تا مطمئن شود من راه افتاده ام. خجالتی بود و در عین حال قاطع، خیلی قاطع. مرتب می گفت شرمنده است که ما را تو زحمت انداخته. آدم تحت تأثیر قرار می گرفت. اما خب، عجیب بود.»

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • احمد در میرامار
  «من همین تکه کتاب را که شما گذاشته اید خواندم و با متن عربی و ترجمه انگلیسی کتاب تطبیق دادم. عجیب است که مترجم انگار اصلا زبان عربی نمی دانسته و یا اصلا نثر کتاب را درک نکرده وهرچه دلش خواسته نوشته است. حتی ظاهرا با فارسی نویسی هم اشنایی نداشته است و ...»
 • ریحانه در همه چیز همه چیز
  «بسیار بسیار کتاب عالی بود»
 • نازی در آذرخش
  «رمان آذرخش خیلی قشنگه. جذاب و خوشخوان. با اینکه طولانیه اما آدم نمی تونه زمین بگذاره.»
 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • فاطمه قاسمیان
  «فاطمه قاسمیان نویسنده‌ی حوزه‌ی کودک و نوجوان است.

  از دیگر آثار فاطمه قاسمیان:
  ماشین ها
  دایناسورها
  زندگينامه چهاردهم عصوم (ع) و اماكن زيارتی
  ...»
 • نوشین حیدری ثانی
  «ترجمه های نوشین حیدری ثانی:

  عشق در یک کلیک اثر رینبو راول
  المت اثر فیونا مازلی
  فن گرل اثر رینبو راول
  نجیب زاده ای در مسکو اثر ایمور تولس
  ...»
 • فیونا مازلی
  ««فیونا مازلی» نویسنده ۲۹ ساله انگلیسی و نویسنده رمان «اِلمت» است.
  سال 2017 برای فیونا مازلی سال تعیین کننده ای بود. نه تنها شروع کارِ نویسند‌گیِ بود، بلکه با چاپ کتاب المت به لیست کتب برتر سال راه یافته است.
  ...»
 • هادی راعی
  «هادی راعی نویسنده‌ی پرکار حوزه‌ی کودک و نوجوان است.
  راعی کتابهایی زیادی در زمینه‌ی دانستنی ها، تاریخ و مذهب برای کودکان نوشته است.

  از آثار هادی راعی میتوان به:
  مثلث برمودا
  شاهان ایران باستان
  عجایب هفتگانه جهان
  زندگانی اما
  ...»
 • عطیه زیوار
  «اطلاعات در دسترس نیست. در مورد مترجم اطلاعاتی دارین به ما اطلاع بدین. ...»