خانه / کتاب‌ها / راه هنرمند /
تصویر کاور کتاب راه هنرمند
معرفی کتاب

راه هنرمند

راه هنرمند

اثری از جولیا کامرون

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب «راه هنرمند: بازیابی خلاقیت» نوشته‌ی «جولیا کامرون» توسط «گیتی خوشدل» ترجمه شده است. این کتاب مجموعه‌ای از تمرین‌ها و روش‌هایی را که برای برقراری ارتباط با خدای خلاق و رسیدن به هنرمند خلاقی که درون هر انسان وجود دارد، ارائه می‌دهد.
کتاب راه هنرمند توسط نشر «پیکان» منتشر شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.
راه هنرمند کتابی است که به یک موض
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

این برنامه با مهمترین ابزارهای کامرون برای بازیابی خلاقیت آغاز می شود - صفحات صبح ، نوشتن روزانه سه صفحه از جریان آگاهی، و ملاقات هنرمند ، یک زمان اختصاصی برای پرورش هنرمند درونی شما. او بعد ا آن صدها تمرین، فعالیت و یادآوری هایی را برای کمک به خوانندگان برای کشف دقیق هر فصل به اشتراک می گذارد. او همچنین راهنمایی هایی را برای شروع "خوشه خلاق" از هن
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- حسد همواره نقابی برای پوشاندن ترس است: این ترس که نمی توانیم آنچه را که می خواهیم به دست آوریم. و این احساس ناکامی که گویی شخصی دیگر آنچه را که حقا از آن ماست به دست آورده است، اگر چه وحشت زده تر از آنیم که دستمان را به سوی آن پیش ببریم. ریشه حسد، عاطفه و هیجان ناشی از خست است؛ زیرا فضایی برای فراوانی و کثرت کائنات ندارد. حسد به ما می گوید فقط برای یک نفر جا هست: یک شاعر، یک نقاش، یا هر آنچه آرزومندید باشید.
 • 2- در بخشی از مقدمه آمده است: «راه هنرمند در جوهر، راهی معنوی است که از طریق خلاقیت، آغاز و طی می‌شود. این کتاب کلمه "خدا" را به کار می‌برد، که شاید در چشم بعضی از شما کاربرد آن برای مساله خلاقیت بسیار ساده‌دلانه بنماید و شاید نیز استمساک به اندیشه‌هایی کهنه و غیرعملی که به دل نمی‌نشیند، یا صرفا آرمان‌هایی که در قیاس با آنچه در کودکی درباره "او" آموخته و دریافته بودید، باورنکردنی بنماید. لطفا ذهنی باز و گشوده داشته باشید... هرگاه در این صفحات کلمه "خدا" به کار می‌رود، می‌توانید عبارت "مسیر یا جریان منظم نیکو" را به جای آن بنشانید. زیرا آنچه درباره‌اش گفتگو می‌کنیم نیرویی خلاق است. خدا برای بسیاری از ما مجموعه‌ای از مفاهیمی چون الهه و ذهن و کائنات و منشا و قدرت برتر است. نکته نامی نیست که بر آن می‌نهید. نکته این است که می‌کوشید آن را در عمل خود عیان سازید. برای بسیاری از ما اندیشیدن به آن نیرو به صورت جرقه‌ای معنوی، خاستگاهی بسیار سودمند بوده است.»

شناسنامه کتاب

ناشر: پیکان
تعداد صفحات: 288
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789646229860
قیمت چاپ نوزدهم: 50,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده غلامحسین حسن پور
  غلامحسین حسن پور
  « غلامحسین حسن پور نویسنده و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول است. ...»
 • تصویر نویسنده پونه افتخاری یکتا
  پونه افتخاری یکتا
  « پونه افتخاری یکتا مترجم ایرانی می باشد.
  از آثار ترجمه شده توسط پونه افتخاری یکتا کتاب یک پیاده رویی طولانی تا آب اثر لیندا سو پارک است که به همت ا
  ...»
 • تصویر نویسنده الهام شوشتری زاده
  الهام شوشتری زاده
  « الهام شوشتری زاده از مترجمین پرکاری است که عمده آثار ترجمه شده‌ی توسط او کتابهای مرجع و دایره المعارف و در حوزه‌ی کودک و نوجوان است.
  از آثار ترجمه
  ...»
 • تصویر نویسنده جان وودوارد
  جان وودوارد
  « جان وودوارد زاده ی 1954 ، بیش از 40 کتاب و صدها مقاله در مورد همه ی جنبه های طبیعت و محیط زیست نوشته است. او علاقه خاصی به حشرات ، عنکبوت ها و ... دار ...»
 • تصویر نویسنده شکوه آرونی
  شکوه آرونی
  « شکوه آرونی مترجم ایرانی است. وی آثاری در حوزه‌ی خودیاری و موفقیت ترجمه کرده است.

  ترجمه‌ها:
  قدرت تصویرسازی ذهنی اثر تونی بازان
  فروغ ذه
  ...»