خانه / کتاب‌ها / راه هنرمند /
تصویر کاور کتاب راه هنرمند
معرفی کتاب

راه هنرمند

راه هنرمند

اثری از جولیا کامرون

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب «راه هنرمند: بازیابی خلاقیت» نوشته‌ی «جولیا کامرون» توسط «گیتی خوشدل» ترجمه شده است. این کتاب مجموعه‌ای از تمرین‌ها و روش‌هایی را که برای برقراری ارتباط با خدای خلاق و رسیدن به هنرمند خلاقی که درون هر انسان وجود دارد، ارائه می‌دهد.
کتاب راه هنرمند توسط نشر «پیکان» منتشر شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.
راه هنرمند کتابی است که به یک موض
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

این برنامه با مهمترین ابزارهای کامرون برای بازیابی خلاقیت آغاز می شود - صفحات صبح ، نوشتن روزانه سه صفحه از جریان آگاهی، و ملاقات هنرمند ، یک زمان اختصاصی برای پرورش هنرمند درونی شما. او بعد ا آن صدها تمرین، فعالیت و یادآوری هایی را برای کمک به خوانندگان برای کشف دقیق هر فصل به اشتراک می گذارد. او همچنین راهنمایی هایی را برای شروع "خوشه خلاق" از هن
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- حسد همواره نقابی برای پوشاندن ترس است: این ترس که نمی توانیم آنچه را که می خواهیم به دست آوریم. و این احساس ناکامی که گویی شخصی دیگر آنچه را که حقا از آن ماست به دست آورده است، اگر چه وحشت زده تر از آنیم که دستمان را به سوی آن پیش ببریم. ریشه حسد، عاطفه و هیجان ناشی از خست است؛ زیرا فضایی برای فراوانی و کثرت کائنات ندارد. حسد به ما می گوید فقط برای یک نفر جا هست: یک شاعر، یک نقاش، یا هر آنچه آرزومندید باشید.
 • 2- در بخشی از مقدمه آمده است: «راه هنرمند در جوهر، راهی معنوی است که از طریق خلاقیت، آغاز و طی می‌شود. این کتاب کلمه "خدا" را به کار می‌برد، که شاید در چشم بعضی از شما کاربرد آن برای مساله خلاقیت بسیار ساده‌دلانه بنماید و شاید نیز استمساک به اندیشه‌هایی کهنه و غیرعملی که به دل نمی‌نشیند، یا صرفا آرمان‌هایی که در قیاس با آنچه در کودکی درباره "او" آموخته و دریافته بودید، باورنکردنی بنماید. لطفا ذهنی باز و گشوده داشته باشید... هرگاه در این صفحات کلمه "خدا" به کار می‌رود، می‌توانید عبارت "مسیر یا جریان منظم نیکو" را به جای آن بنشانید. زیرا آنچه درباره‌اش گفتگو می‌کنیم نیرویی خلاق است. خدا برای بسیاری از ما مجموعه‌ای از مفاهیمی چون الهه و ذهن و کائنات و منشا و قدرت برتر است. نکته نامی نیست که بر آن می‌نهید. نکته این است که می‌کوشید آن را در عمل خود عیان سازید. برای بسیاری از ما اندیشیدن به آن نیرو به صورت جرقه‌ای معنوی، خاستگاهی بسیار سودمند بوده است.»

شناسنامه کتاب

ناشر: پیکان
تعداد صفحات: 288
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789646229860
قیمت چاپ نوزدهم: 50,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»