خانه / کتاب‌ها / روانشناسی بیماری های همه گیر (کرونا) /
تصویر کاور کتاب روانشناسی بیماری های همه گیر (کرونا)
معرفی کتاب

روانشناسی بیماری های همه گیر (کرونا)

روانشناسی بیماری های همه گیر (کرونا)

اثری از استیون تیلور

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب "روان شناسی بیماری های همه گیر (کرونا)" نوشته استیون تیلور استاد دانشگاه بریتیش کلمبیای کانادا است.
دکتر استیون تیلور طیف وسیعی از تحقیقات را در این کتاب گرد هم آورد تا بتواند تحلیلی واضح، جذاب و دانشمندانه از عوامل تاریخی، اجتماعی و روانشناختی درگیر در پاندمی‌ ها ارائه دهد. تیلور در این کتاب به نقش عوامل روانشناختی در پاندمی ‌ها و جلوگیری از
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب روان شناسی بیماری های همه گیر، این جنبه ی مهم از درگیری با بیماری های همه گیر را مورد بررسی قرار می دهد. فاکتور های روانشناسی به دلائل مختلفی حائز اهمیت هستند. این فاکتورها نقش مهمی در زمان عدم وجود واکسیناسیون یا عدم رعایت برنامه های بهداشتی ایفا می کنند و همچنین در سازگاری مردم با خطرات عفونت و خسارات مرتبط آن نقش دارند. فاکتور های روان شناخ
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- دو دختر در پاریس در اونتاریو کار می کردند و با هم در اتاق مشترکی زندگی می کردند. یک روز غروب، وقتی همه گیری در بالاترین نقطه قرار داشت، آن ها با هم در یک سخنرانی شرکت کردند و سپس به اتاقشان برگشتند. صبح کلاری هانتر به دوستش گفت: «ورا، من می روم طبقه پایین صبحانه بخورم.» دوستش پاسخی نداد و کلاری به راهش ادامه داد. بعد از خوردن صبحانه او به طبقه بالا رفت تا کیفش را بردارد و دوستش را دوباره صدا زد. اما جوابی نشنید. -من ملافه را کنار زدم. او مرده بود و بدنش سرد بود. دکتر گفت او حدودا ساعت ۲ صبح مرده بود. آنفولانزا خیلی سریع به او سرایت کرده بود. طی دوران پاندمی، افراد باید قادر باشند میزان مشخصی از بلاتکلیفی را تحمل کنند یا بپذیرند. افرادی که نمی توانند یا نمی خواهند بلاتکلیفی را بپذیرند احتمالا میزان بالایی از استرس را تجربه می کنند. افراد با میزان بالایی از عدم تحمل بلاتکلیفی درباره ی تهدید بیماری عفونی بسیار مضطرب می شوند، به خصوص اگر بفهمند کنترل محدودی نسبت به تهدید دارند؛ برای مثال طی پاندمی آنفلونزای خوکی سال ۲۰۰۹، افرادی که میزان بالایی از عدم تحمل بلاتکلیفی داشتند، در مقایسه با افرادی که میزان پایین تری داشتند، در مواجه با ویروس مضطرب تر می شدند. چنین افرادی تمایل دارند بر چنین عباراتی تأکید کنند: حتی اگر شانس مردن من به دلیل آنفولانزا یک در یک میلیون باشد، به هر حال این شانس وجود دارد و مهم نیست چقدر کم باشد، من نگرانم که این اتفاق برای من بیفتد. طی پاندمی مشابه، گشتن به دنبال واکسیناسیون در افراد با سطوح بالای عدم تحمل بلاتکلیفی بیشتر بود. بااین حال، طی پاندمی بعدی، احتمال اینکه افرادی که نسبت به بلاتکلیفی تحمل کمتری دارند به دنبال واکسیناسیون باشند به دسترسی به اطلاعات مربوط به ایمنی و واکسن ارتباط خواهد داشت. سپس این احتمال وجود دارد که افراد احساس نگران داشته باشند و در واکسن زدن تعلل کنند. سطوح بسیار بالای عدم تحمل بلاتکلیفی می تواند به طور موثری با رفتار درمان شناختی درمان شود.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 164
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786226837385
قیمت چاپ اول: 26,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده غلامحسین حسن پور
  غلامحسین حسن پور
  « غلامحسین حسن پور نویسنده و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول است. ...»
 • تصویر نویسنده پونه افتخاری یکتا
  پونه افتخاری یکتا
  « پونه افتخاری یکتا مترجم ایرانی می باشد.
  از آثار ترجمه شده توسط پونه افتخاری یکتا کتاب یک پیاده رویی طولانی تا آب اثر لیندا سو پارک است که به همت ا
  ...»
 • تصویر نویسنده الهام شوشتری زاده
  الهام شوشتری زاده
  « الهام شوشتری زاده از مترجمین پرکاری است که عمده آثار ترجمه شده‌ی توسط او کتابهای مرجع و دایره المعارف و در حوزه‌ی کودک و نوجوان است.
  از آثار ترجمه
  ...»
 • تصویر نویسنده جان وودوارد
  جان وودوارد
  « جان وودوارد زاده ی 1954 ، بیش از 40 کتاب و صدها مقاله در مورد همه ی جنبه های طبیعت و محیط زیست نوشته است. او علاقه خاصی به حشرات ، عنکبوت ها و ... دار ...»
 • تصویر نویسنده شکوه آرونی
  شکوه آرونی
  « شکوه آرونی مترجم ایرانی است. وی آثاری در حوزه‌ی خودیاری و موفقیت ترجمه کرده است.

  ترجمه‌ها:
  قدرت تصویرسازی ذهنی اثر تونی بازان
  فروغ ذه
  ...»