خانه / کتاب‌ها / در ستایش اتلاف وقت /
تصویر کاور کتاب در ستایش اتلاف وقت
معرفی کتاب

در ستایش اتلاف وقت

در ستایش اتلاف وقت

اثری از آلن لایتمن

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب در ستایش اتلاف وقت اثری است از دکتر آلن لایتمن، فیزیک‌دان و نویسنده‌ای امریکایی است که موسسه‌ی تِد آن را در سال 2018 منتشر کرد.

دکتر آلن لایتمن در این کتاب پرمطلب٬ به موضوع رسانه‌های ارتباطی و دنیای «پر از تجهیزات» امروز می‌پردازد و تلقی کمی از زمان را که امروزه سیطره پیدا کرده٬ تحلیل می‌کند.

خلاصه‌ای از کتاب

منظور دکتر آلن لایتمن از «اتلاف وقت» به دست آوردن بخش‌هایی از وجودمان است که در میان شلوغی و زمان‌محوریِ دنیای مدرن گم‌شان کرده‌ایم.

آلن لایتمن در این کتاب مختصر و مفید به بهترین شکل، بیماری انسان معاصر همیشه آنلاین را تشریح و درمان هایی را در قالب روایت هایی از بزرگان تاریخ بشر برای احیای روح انسان در زندگی ارایه می کند.

جملاتی از متن کتاب

 • 1- وقتی به خود درونی‌ام گوش می‌دهم، صدای نفس کشیدن روحم را می‌شنوم. آن نفس‌ها آن‌قدر ظریف و لطیف‌اند که برای شنیدن‌شان به سکوت و آرامش نیاز دارم، به خلوت نیاز دارم، به فضاهای وسیع و ساکت در ذهنم نیاز دارم.

شناسنامه کتاب

نویسنده: آلن لایتمن
ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 98
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786007405598
قیمت چاپ دوم: 20,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»