خانه / کتاب‌ها / خاطرات خانه‌ی ابری /
تصویر کاور کتاب خاطرات خانه‌ی ابری
معرفی کتاب

خاطرات خانه‌ی ابری

خاطرات خانه‌ی ابری

اثری از بهنام ناصح

دسته بندی

معرفی کتاب

خاطرات خانه‌ی ابری، سومین رمان بهنام ناصح بعد از رمان های «ایراندخت» و «پروانه ای روی شانه» است که انتشارات آموت آن را به چاپ رسانده است.
بهنام ناصح درباره این اثر خود می گوید:
این رمان ترکیبی از فرآیندی پیچیده از اجرای مختلف، شامل خاطره‌ها و شنیده‌ها از اقوام دور و نزدیک، حکایت‌های ته‌نشین شده در حافظه و تجربه‌های زیستی است که همه از فیلتر خیال گذ
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

خاطرات خانه‌ی ابری» قصه‌ی سرگشتگی انسان‌هاست؛ قصه‌ای که نویسنده آن را در لفافی از حکایت‌های تلخ و شیرین با زبانی شیوا بیان می‌کند، به نحوی که خواننده‌ی کتاب با خواندن چند سطر نخست، تا انتها چون سفری در زمان با قهرمان کتاب همراه می‌شود‌؛

؛‌«گنجی پنهان که چند نسل دنبال یافتنش هستند، پیرمردی که پس از راه افتادن قادر به بازایستادن نیست، دختری که به‌نا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- خاتون به دسته گل سفیدی که در دست داشت نگاه کرد و در این فکر بود که با آن چه کار کند. بی شک نمی توانست آن را همراه خود به خانه ببرد. تعللش در دوختن لباس بعد از این همه رفتن به کلاس مادام، کافی بود کفر مادرش را در آورد چه رسد به این که با دسته گل وارد خانه شود. قرارش را مثل این اواخر در قبرستان ارامنه گذاشته بود؛ جایی که حدس می زد هیچ وقت گذر مادر یا برادرهایش به آن نیفتد. هرچند اشتباه می کرد چون رقیه از لحظه ای که او پایش رابیرون گذاشته بود مثل سایه دنبالش می رفت.

شناسنامه کتاب

نویسنده: بهنام ناصح
ناشر: آموت
تعداد صفحات: 192
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786003840539
امتیاز گودریدز: 4
قیمت چاپ دوم: 21,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»