خانه / کتاب‌ها / مرفی /
تصویر کاور کتاب مرفی
معرفی کتاب

مرفی

مرفی

اثری از ساموئل بکت

دسته بندی

معرفی کتاب

داستان کتاب مرفی، اولین رمان انتشار یافته از ساموئل بکت، در لندن و دوبلین و در زمان اولین دهه های شکل گیری جمهوری ایرلند می گذرد.

کتاب «مرفی» در 13 فصل منتشر شده است. در بخش سخنی از مترجم، این کتاب می‌خوانیم: «بکت در سپتامبر 1934 از دوبلین به لندن برگشت و در خیابان گرترود در وست برامتین اتاقی اجاره کرد. سپس در اواسط اوت 1935 کار نوشتن رمان را آغا
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

شخصیت اصلی داستان، مرفی، عاشقانه دختری به نام سلیا را دوست دارد ولی اگر می خواهد که دختر موردعلاقه اش از ایرلند به او بپیوندد، ابتدا باید زندگی خود را در لندن شکل دهد. بکت با طنزی قوی، برنامه ها و تمهیدات مرفی برای افزایش درآمد ناچیز و اوقات فراغت محدود خود را توصیف می کند. مرفی سرانجام، شغل پرستاری در بیمارستان روانی ماگدالن را به دست می آورد و در
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- «خورشید بی آن‌که چاره دیگری داشته باشد، بر همان چیزهای قدیمی می‌تابید. مرفی، مثل کسی که پنداری آزاد بود، در دخمه‌ای در وست برامپتن، خارج از نوررس نشسته بود. او اینجا در قفسی جمع و جور و شمالی-غربی که چشم‌اندازی یکپارچه به قفس‌های جمع و جور جنوبی-شرقی داشت، حدوداً 6 ماه آزگار خورده و نوشیده و خوابیده و لباس پوشیده و درآورده بود. به زودی مجبور می‌شد فکر دیگری بکند، چون آن دخمه رسماً کلنگی و غیرقابل سکونت اعلام شده بود. به زودی مجبور می‌شد کمر همت ببندد و خوردن و نوشیدن و خوابیدن و پوشیدن و درآوردن لباس را در محیطی کاملاً بیگانه آغاز کند.»

شناسنامه کتاب

نویسنده: ساموئل بکت
ناشر: ققنوس
تعداد صفحات: 280
نوع جلد: شومیز
قطع: رقع
شابک: 9786002781970
امتیاز گودریدز: 3.84
قیمت چاپ دوم: 18,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»