خانه / کتاب‌ها / راسپوتین /
تصویر کاور کتاب راسپوتین
معرفی کتاب

راسپوتین

راسپوتین

اثری از ادوارد راژینسکی

معرفی کتاب

کتاب راسپوتین نوشته ادوارد راژینسکی است. کتاب راسپوتین به زندگی راسپوتین مرد دو چهره‌ای می‌پردازد که همواره حقیقت درباره او در شک بوده است. آیا او یک قدیسه بود یا کسی که روحش را به شیطان فروخته بود. کتاب راسپوتین با ترجمه بیژن اشتری منتشر شده است.

خلاصه‌ای از کتاب

گریگوری افیموویچ راسپوتین دهقان ساده ای بود که در جریان بیماری تزارویچ الکسی وارد دربار می شود و چون موفق می شود که شاهزاده را درمان کند در قصر ماندگار می شود و طولی نمی کشد که او دست راست شاه و ملکه و مورد اعتماد آنها می شود. به طوری که در تمام امور سیاسی اظهار نظر می کند و این مسئله سبب حسادت اطرافیان می شود به طوریکه منجر به قتل او می شود. اما ا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- در همین زمان راسپوتین شروع به ارائه توصیه های عجیب و غریب به تزار و ملکه کرد. از نامه ملکه به تزار: «او ]راسپوتین[ احساس کرده که تو باید به کارخانه ها دستور بدهی مهمات جنگی بسازند و اگر آن ها فهرست کارخانه ها را نشانت دادند باید خیلی ساده دستور بدهی کدام کارخانه ها مهمات بسازند... شیرین عسل خودم مستبدتر باش، و عزم و قاطعیت خودت را نشان بده.»(۱۴ ژوئیه ۱۹۱۵) عجیب است، اما راسپوتین انجام اقداماتی را پیشنهاد می کرد که کاملا مشابه اقدامات بلشویک ها در زمان استالین است. استالین حین جنگجهانی دوم با یک مشت آهنین کاری کرد که همه کارخانه های کشور قادر به تولید مهمات جنگی و مصنوعات مورد نیاز در جبهه های جنگ باشند. راسپوتین هم حین جنگ جهانی اول توصیه مشابهی کرده بود:«۲۹ اوت ۱۹۱۵... اما دوستمان ]راسپوتین[ احساس می کند کارخانه های بیش تری را، حتا کارخانه های تولید کننده محصولات غذایی را هم، باید به تولید مهمات جنگی واداشت.»
 • 2- برای دسترسی به اسناد کمیسیون فوق العاده باید انبوهی از مجوزهای رسمی را از ادارات دولتی دریافت می کردم؛ در این جا قصد ندارم تلاش هایی را که در این زمینه کردم، برشمارم. یا نمی خواهم توضیح بدهم این مجوزها چگونه در عمل بی ارزش و بی فایده از کار درآمدند. یا نمی خواهم بگویم یگانه چیزی که کمکم کرد، جایگاهم به عنوان یک نمایشنامه نویس و فیلمنامه نویس مطرح و موفق بود. فقط به این اکتفا می کنم که اجازه دسترسی به بایگانی اسناد کمیسیون فوق العاده را به دست آوردم.

شناسنامه کتاب

ناشر: ثالث
تعداد صفحات: 1297
نوع جلد: سخت
قطع: پالتویی
شابک: 9786004052443
قیمت چاپ سوم: 125,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»