خانه / کتاب‌ها / فهرست مهمانان /
تصویر کاور کتاب فهرست مهمانان
معرفی کتاب

فهرست مهمانان

فهرست مهمانان

اثری از لوسی فولی

معرفی کتاب

رمان «فهرست مهمانان» نوشته‌ی لوسی فولی اثری جنایی است که شکوه آثار کلاسیک این ژانر را به یاد می‌آورد.
داستان این کتاب در مورد قتل یک نفر است که از زبان شش نفر روایت می شود.

خلاصه‌ای از کتاب

در رمان فهرست مهمانان، در یک جزیره در سواحل ایرلند ، میهمانان گرد هم می آیند تا پیوند دو نفر که زندگی مشترکشان را به عنوان زن و شوهر آغاز می کنند ، جشن بگیرند. داماد: خوش تیپ و جذاب ، یک ستاره تلویزیونی در حال ظهور. عروس: باهوش و بلند پرواز ، ناشر مجله. این یک عروسی برای یک مجله یا برای یک سلبریتی است: طراحی لباس ، کنترل مکان از راه دور ، مجالسی مج
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- برق می رود. در یک چشم به هم زدن، همه جا تاریک میشود. گروه موسیقی دست از نواختن می کشد. داخل خیمه، مهمانان جیغ می کشند و به یکدیگر می چسبند. نور شمعهای روی میز تنها افراد را سردرگم تر می کند و روی دیوار خیمه سایه می سازد. نمی توان کسی را دید یا حرفی را شنید، چون به جز صدای مهمانان، باد به شکلی جنون آمیز، زوزه میکشد. و به این استان تا پایان داد بیرون، طوفانی خشمگین در جریان است. جیغ می کشد و خود را به خیمه می کوبد. با هر حمله اش، کل ساختار چادر درهم می پیچد و با نالهای بلند، به خود میلرزد. مهمانان از ترس، چمباتمه می زنند. گره های پارچه ورودی باز شده است و مدام به هم می خورد. شعله مشعل های پارافینی که درگاه را روشن کرده اند، گویی، پوزخند می زنند.
 • 2- حالا، تقریبا همه چیز برای مراسم عروسی آماده است. داریم به مرحله بعد می رسیم. غروب، شام قبل از عروسی را با حضور مهمانان منتخب برگزار می کنیم. پس، در واقع، عروسی از امشب شروع می شود. شامپاین را داخل ظرف یخ می گذارم تا پیش از شام سرو شود، هشت بطری بالینجر انگور همراه با شراب شام و چند جعبه گینس. همه را مطابق دستور عروس حاضر می کنم. در موقعیتی نیستم که اظهارنظر کنم، ولی به نظرم، این همه نوشیدنی زیاد است. البته، همه مهمانان آدم های بالغی اند. مطمئنم بلدند چطور خودشان را کنترل کنند، شاید هم نه. به نظرم، ساقدوش اصلی داماد کمی مشکل دارد. راستش، همه ساقدوشهای داماد این طور به نظر می رسند. از طرفی، ساقدوش عروس هم او خواهر ناتنی عروس است و چند بار دیدم که تنها در جزیره گشت میزد، قوز کرده بود و طوری سریع قدم بر می داشت که گویی، می خواست از چیزی فرار کند.

شناسنامه کتاب

نویسنده: لوسی فولی
ناشر: نون
تعداد صفحات: 328
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786226652650
امتیاز گودریدز: 3.87
قیمت چاپ اول: 60,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده عبدالرضا سالار بهزادی
  عبدالرضا سالار بهزادی
  « عبدالرضا سالار بهزادی مترجم ایرانی در سال ۱۳۲۹ در شهر بم متولد شد. او فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی روابط بین‌الملل است.
  از ترجمه‌های عبد
  ...»
 • تصویر نویسنده شقایق دهقان نیری
  شقایق دهقان نیری
  « فاطمه دهقان" که با نام «شقایق دهقان‌نیری» می‌نویسد، دانش آموخته کارشناسی روانشناسی و داستان‌نویس جوان یزدی است. فاطمه دهقان این سال ها بر نوشتن تمرکز ...»
 • تصویر نویسنده رضا فرخ فال
  رضا فرخ فال
  « رضا فرخ فال متولد سال 1328 نویسنده، مترجم و ویراستار ایرانی است. رضا فرخ فال از جمله نويسندگاني است که نخستين داستان‌هايش را در جنگ اصفهان به چاپ رسان ...»
 • تصویر نویسنده میلاد شیروانی
  میلاد شیروانی
  « میلاد شیروانی مترجم ایرانی است. او آثاری در حوزه‌ی موفقیت و روانشناسی ترجمه و به مخاطبان عرضه کرده است. از ترجمه های میلاد شیروانی می توان به: نیروی ج ...»
 • تصویر نویسنده دیوید کریستین
  دیوید کریستین
  « دیوید گیلبرت کریستین (متولد 30 ژوئن 1946) ، مورخ و محقق تاریخ روسیه ، به دلیل تدریس و ترویج رشته نوظهور تاریخ بزرگ مشهور شده است. در سال 1989 او شروع ...»