خانه / کتاب‌ها / بازی آخر بانو /
تصویر کاور کتاب بازی آخر بانو
معرفی کتاب

بازی آخر بانو

بازی آخر بانو

اثری از بلقیس سلیمانی

دسته بندی

معرفی کتاب

رمان «بازی آخر بانو» نوشته بلقیس سلیمانی، برنده جایزه ادبی مهرگان و بهترین رمان بخش ویژه جایزه ادبی اصفهان در سال 1385 شده‌. "بازی عروس و داماد" و "خاله بازی" آثار دیگر سلیمانی نیز مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.» این کتاب را انتشارات «ققنوس» منتشر کرده است.

بلقیس سلیمانی در این کتاب شرح زندگي و رنج هاي گل‌بانو و در نهایت تحول و رشد او را با
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

نویسنده در کتاب بازي آخر بانو، سه دهه از پستی و بلندی های یک دختر روستایی به نام گل بانو را به تصویر می کشد. داستان کتاب از سالهاي بعد از انقلاب شروع می‌شود و تا سال 85 ادامه دارد.

گل‌بانو دختر زیبا رو و با استعدادی است که نزد همه محبوب و مورد احترام است و از طرف اطرافیان و دوستانش مورد توجه قرار گرفته است. او با مادرش سرایدار خانه ی اسفندیاری هس
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- دستش گرم بود، در را که بست بازی را شروع کردم، همان جا توی هال روی زمین نشستم و چادر سفید را تا روی ابروهایم‏کشیدم‏. »به خانه بخت خوش آمدی‏.« چیزی نگفتم و به اطراف نگاه کردم، خانه بزرگی بود، ظاهرا سه اتاق خواب داشت‏. خانم دکتر محمدجانی هم استاد فلسفه است و هم اهل داستان‏. این زن مرموز که در کلاس‏های فلسفه‏ اش جدیتی غریب‏دارد، در بعدازظهرهای جلسه‏ های داستان انسانی دیگر است: مهربان و صمیمی‏. و آیا همین نمی تواند دلیلی باشد برای‏گلبانو بودن او؟ زنی که خواسته و ناخواسته در دشوارترین وقایع تاریخ معاصرمان نقش‏ آفرینانه حضور داشته و با این همه‏ بازیگری بوده است در دست مردانی بازیگردان؛ مردانی که هر یک بنابه هوای خود حضورش را نقش و نام بخشیده‏ اند...

شناسنامه کتاب

ناشر: ققنوس
تعداد صفحات: 292
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643116095
امتیاز گودریدز: 3.22
قیمت چاپ بیستم: 24,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»