خانه / کتاب‌ها / پدر کشی /
تصویر کاور کتاب پدر کشی
معرفی کتاب

پدر کشی

پدر کشی

اثری از املی نوتومب

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب «پدرکشی» داستانی از اَملی نوتومب، نویسنده رمان معروف «بهداشت قاتل» است. او پس از انتشار «بهداشت قاتل» نویسنده‌ای منحصربه فرد دانسته شد و در فروش کتاب‌هایش و کسب جوایز ادبی موفقیت چشم‌گیری به‌دست آورد.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب پدرکشی، در آمریکا اتفاق می افتد و داستان پسر چهارده ساله ای به نام جو ویپ، را روایت می کند. جو دارای استعداد خارق العاده ای در تردستی و شعبده بازی است. او هیچ گاه پدرش را ندیده و نمی شناسد، و با مادرش هم رابطه ی خوبی ندارد. زمانی که جو شش ساله بود مادرش با مردی ازدواج کرد و اکنون مادر و شوهر مادرش خواهان او نیستند و میلی هم برای زندگی با او نش
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- احساسی را که جو مدت‌ها در خود حفظ کرده و خیلی وقت بود که به نفرت بدل شده بود کریستینا به شادی بدل کرد. او یأس و محرومیت جمع‌شده در عضلاتِ آن پسر دلباخته را کشف کرد و از آن سربْ طلا ساخت. جو احساس می‌کرد همان آتشی است که کریستینا با آن می‌رقصد. آن زن جو را به‌قدری زیبا و خوب می‌رقصاند که گه‌گاه پسر می‌توانست درک کند زن بودن چه خوشبختیِ بزرگی است. از کریستینا پرسید «تو کی هستی؟» «من بی‌شمارم.» کریستینا هیچ حدومرزی نداشت. جو نیز از تمامی مرزهای درونش عبور کرد»
 • 2- مادرش از گفتن نام پدرش به او طفره می رود. جو میداند که مادرش دروغ می گوید. حقیقت این است که کاساندرا هرگز نفهمیده بود از چه کسی باردار شده است. جو میدید که مردهای زیادی به خانه آنها رفت و آمد دارند و هربار تنها چیزی که موجب می شد آن مردها خانه را ترک کنند این بود که کاساندرا یا اسم آنها را فراموش می کرد یا یکی را با دیگری اشتباه می گرفت.
 • 3- ششم اکتبر ۲۰۱۰ جشن دهمین سالگرد تأسیس کلوب «زیرزمینی» بود. از شلوغی و آشفتگی آن جا استفاده کردم تا بتوانم به جشنی که به آن دعوت نشده بودم راه پیدا کنم. آن شب همه شعبده بازهای دنیا به کلوب آمده بودند. پاریس دیگر پایتخت شعبده و تردستی نبود، اما حال و هوای نوستالژیکش تأثیر همیشگی اش را داشت. مشتریان و اعضای قدیمی کلوب مشغول تعریف کردن خاطرات خود بودند. یکی از مهمانان به من گفت «این لباس آملی نوتومب که پوشیده ین خیلی ماهرانه دوخته شده
 • 4- جو: پس مهربون بودن به هیچ دردی نمی خوره؟ نورمان: ویژگی‌ها و ارزش‌های آدم‌ها نباید لزوماً به دردی بخورن، بگو ببینم دلت میخواد آدم خوبی باشی یا نه؟
 • 5- بزرگ ترین شعبده باز دنیا بودن و زندگی کردن در رینو، همان قدر مضحک است که پاپ به جای واتیکان در تورین زندگی کند؛ در کشور درست و در شهر اشتباه!

شناسنامه کتاب

ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 105
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786003672376
امتیاز گودریدز: 3.35
قیمت چاپ پنجم: 22,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»