خانه / کتاب‌ها / هنر کار کردن /
تصویر کاور کتاب هنر کار کردن
معرفی کتاب

هنر کار کردن

هنر کار کردن

اثری از جف گوینز

معرفی کتاب

کتاب هنر کار کردن نوشته جف گوینز است. جِف گوینز، یک نویسنده‌ی جوان است که چهار کتاب پر فروش از او منتشر شده است.

کتاب هنر کار کردن یک راه مطمئن برای این است که بفهمید برای چه کاری ساخته شده اید. این کتاب در چندین مرحله اول به شما کمک می کند خودتان را بشناسید و بفهمید چه توانایی هایی دارید. بعد از آن می توانید تشخیص دهید برای چه کاری ساخته شده اید
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

در کتاب هنر کار کردن، نویسنده با سفر و روایت زندگی آدمها از سراسر دنیا و آمیختن آن را با حکمتی کهن و تاریخی، نقشه راهی برای فهمیدن دلیلی که برای آن به دنیا وجود دارد در مقابل ما قرار می دهد. مسیری اثبات شده است برای کشف اینکه چه کاری باید در دنیا انجام شود.

رسالت یک مسیر است. برنامه‌ای وجود ندارد. تمایز اصلی این کتاب آن است که به شما نشان می‌دهد
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- زمانی، شما به این ایده پر و بال دادید که به دنیا آمده‌اید تا یک کار قابل توجه انجام دهید. اما بعد نوبت به دبیرستان یا دانشگاه رسید. والدین‌تان شما را قانع کردند به جای آنکه بخواهید نانوا شوید به فکر وکیل شدن باشید. آن پرفسور به شما گفت اگر به دانشکده‌ی پزشکی بروید این کار بهتر از نقل مکان کردن به نیویورک برای امتحان حرفه‌ی بازیگری خواهد بود. شما حرف آن‌ها را باور کردید. وقتی «زندگی واقعی» شروع شد، تسلیم شدید، اما در عوض آن را بالغ شدن نامیدید و آن رویا را به کل کنار گذاشتید. شروع به بهانه‌تراشی کردید چرا که خواستن یک چیز خارق‌العاده به نحوی از روی خودخواهی و ناپختگی بوده و این سوال برای شما پیش آمد که آیا این احساسات بچگانه که در ابتدای امر داشته‌اید واقعی بوده است.
 • 2- هر کجا را که نگاه می‌کنید، مردمی را می‌بینید که بهانه می‌آورند دنبال آن کاری که برای انجام آن به دنیا آمده‌اند نرفته‌اند. برخی می‌گویند «هنوز کار می‌برد»، در حالی که بقیه با بی‌تفاوتی شانه بالا می‌اندازند و می‌گویند هنوز سعی دارند بفهمند وقتی بزرگ شدند می‌خواهند چه کار کنند. چنین عباراتی به نظر بی‌ضرر می‌آید، اما همه‌چیز است مگر بی‌ضرر بودن. اگر بخواهیم صادق باشیم، خیلی از ما احساس درماندگی می‌کنیم، بدون هدف از یک شغل به شغلی دیگر سرگردان هستیم و مطمئن نیستیم به دنبال چه چیزی برویم یا حتی انتظار چه چیزی را داشته باشیم. ما تقدیر خود را در زندگی پذیرفته‌ایم. تقدیر ما همان‌چیزی است که هست. هرچند نهایت سعی خود را می‌کنیم که به حقیقت ایمان آوریم، اما باز هم آرام و قرار نداریم. جز این تصور مبهم که ما تنها نیستیم چه تسلی دیگری داریم؟

شناسنامه کتاب

نویسنده: جف گوینز
تعداد صفحات: 312
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»