خانه / کتاب‌ها / پشت پرده ریاکاری /
تصویر کاور کتاب پشت پرده ریاکاری
معرفی کتاب

پشت پرده ریاکاری

پشت پرده ریاکاری

اثری از دن آریلی

معرفی کتاب

کتاب «پشت پرده ی ریاکاری» نوشته ی دن آریلی است که رامین رامبد آن را به فارسی برگردانده است. این اثر پیش داوری ها درباره ی ریاکاری را به چالش می کشد و شيوه ی نگریستن مخاطب به خود، کارهایش و نیز دیگران دگرگون می سازد.
در توضیح پشت جلد اثر می خوانیم: بیشتر ما خودمان را درست کار در نظر می گیریم، اما همگی مان دست به دغل کاری می زنیم. در هر جایی رفتارها
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب پشت پرده ریاکاری یا حقایقی صادقانه درباره عدم صداقت بر روی رفتارهای غیراخلاقی انسان ها، از تقلب تا دزدی و پارتی بازی متمرکز شده است. بیشتر مطالب کتاب بر پایه ی مطالعات و تحقیقات هستند و تعداد قابل توجهی از آنها هم در قالب مقالات مستقل، در ژورنال های تخصصی منتشر شده اند.
دن آریلی یک دانشمند در زمینه اقتصاد رفتاری است. او در این کتاب هم با عینک
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- جیمی هشت‌ساله از مدرسه با یادداشتی از طرف معلمش به خانه می‌آید که در آن نوشته "جیمی مداد شاگرد بغل دستی خودش را دزدیده." پدر جیمی عصبانی می‌شود و شروع می‌کند به یک سخنرانی جانانه برای جیمی و به او می‌فهماند که چقدر از کار او ناراحت و دلخور شده است، و برای تنبیه به مدت دو هفته او را از تفریحات محروم می‌کند. پدرش با تحکم می‌گوید "بذار مامانت بیاد!" سرانجام می‌گوید "ببین جیمی، اگه مداد می‌خوای چرا چیزی نمی‌گی؟ چرا راحت نمیای بگی؟ خوب می‌دونی که می‌تونم یه مشت مداد برات از سرکار وردارم بیارم."
 • 2- مردم زمانی که حس می کنند به آنها از سوی حکومت ظلم می شود یا حق آنها در جایی خورده می شود، هرجا که دستشان برسد، سعی خواهند کرد تا با ریاکاری و دزدی این حق خورده شده را جبران کنند. در واقع این سطح از دزدی و ریاکاری و ناهنجاری در همه جوامع، به نوع تعامل حکومت ها با مردم بازمی گردد. رفتار دولت ها بشدت روی شکل گیری اخلاق در جامعه تأثیرگذار بوده و به سادگی می تواند مرزهای اخلاق را جابه جا کند. در صورتی که الگوهای رفتاری حاکمیت به شکلی باشد که مردم احساس ظلم کنند، مردم خود را محق به نادیده گرفتن هنجارهای اخلاقی خواهند دانست و ریاکاری و دزدی و تقلب و در جامعه پررنگ شده و بعد از یک دوره زمانی از اخلاق، تنها نامی باقی خواهد ماند.

شناسنامه کتاب

نویسنده: دن آریلی
تعداد صفحات: 250
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786006043227
امتیاز گودریدز: 3.94
قیمت چاپ پنجم: 31,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»