خانه / کتاب‌ها / حیوان قصه گو /
تصویر کاور کتاب حیوان قصه گو
معرفی کتاب

حیوان قصه گو

حیوان قصه گو

اثری از جاناتان گاتشال

دسته بندی

معرفی کتاب

«حیوان قصه‌گو» اثر «جاناتان گاتشال» است. این اثر را «عباس مخبر» ترجمه کرده است.

جاناتان گاتشال سالها برای خلق و گردآوری این اثر تلاش کرد. تحقیقات گسترده ای درباره اساطیر و افسانه ها در دوران باستان و بعد از آن و تحقیق های گسترده در کتب مقدس و همچنین مصاحبه و مشاوره های آنها در باب قصه و داستان با روانشناسان مورخان و نویسندگان و ... داشت، که سرانج
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب حیوان قصه گو، درباره اعتیاد انسان به قصه و قصه گویی از دیرباز تا امروز است. درباره این که چقدر عجیب است یک داستان دزدانه وارد جان ما می شود، ما را می خنداند یا می گریاند، عاشق پیشه یا خشمگین مان می تواند کند، و شیوه ی تفکر ما را درباره خودتان و دنیای مان تغییر می دهد. چقدر حیرت آور است که وقتی داستانی را تجربه کنیم خواه در یک کتاب، فیلم یا آوا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- آمارشناسان در این مورد توافق دارند که اگر می توانستند تعدادی میمون نامیرا اسیر کنند، آنها را در اتاقی بگذارند، در اتاق را قفل کنند و ماشین تحریری در اختیارشان بگذارند تا برای مدتی بسیار بسیار طولانی با خشم دکمه ها را فشار دهند، سرانجام قادر خواهند بود نسخه ی کاملی از نمایشنامه ی هملت را باز تولید کنند به صورتی که هر نقطه و کامایی سر جای خودش باشد. این نکته مهم است که میمون ها نامیرا باشند: آمارشناسان می پذیرند که این کار زمانی بسیار طولانی می طلبد.
 • 2- عده ای دیگر به این نتیجه گیری مشکوک اند. در سال ۲۰۰۳. پژوهشگرانی از دانشگاه پلیموت انگلستان برای ارزیابی این نظریهی به اصطلاح میمون نامیرا دست به یک آزمایش راهنما زدند. راهنما به این دلیل که ما هنوز دسته هایی از ابر میمونهای نامیرا و یا افق زمانی بی نهایت مورد نیاز برای یک آزمایش قطعی را در اختیار نداریم، اما این پژوهشگران یک رایانه ی قدیمی داشتند و شش میمون کاکل دار که در جزیرهی سولاوسی اندونزی زندگی می کند. آنها رایانه را در قفس جم میمونها گذاشتند و در قفس را بستند.
 • 3- اگر گوشت تن ما از نان و آب باشد ولی خون جاری رگهای مان از قصه است. قصه را مادرها و پدرها با شام شب ما آمیخته اند و داده اند خورده ایم. قصه خيالات مادرانمان آن هنگام كه بي روح در شكمشان غلت ميزديم. قصه رویاهای پدرانمان بوده وقتی اولین بار ما را لمس کرده و بوسیده اند. قصه لالایی های هر شب خواب رفتنمان بوده است. قصه بازیهای کودکانه در کوچه پس کوچه ها و کنج های خلوت خانه بوده است. قصه بخش های جذاب کلاس های درس و کتاب های مدرسه بود. قصه ماجرای عاشقانه پسر و دختر همسایه بود. قصه پچ پچ پچه های مادر و خاله بود که آنچنان غرق شان می کرد که ساعتهای طویل سبزی پاک کردن یادشان میرفت. قصه فقط در سریال ها و فیلم ها و کتابها نیست. قصه زندگی ماست که نمی شود از ما گرفتش. ما در جریان نامرئی قصه نفس می کشم.

شناسنامه کتاب

ناشر: مرکز
تعداد صفحات: 216
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789642133000
امتیاز گودریدز: 3.71
قیمت چاپ پنجم: 41,800 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»