خانه / کتاب‌ها / اتاق شگفتی ها /
تصویر کاور کتاب اتاق شگفتی ها
معرفی کتاب

اتاق شگفتی ها

اتاق شگفتی ها

اثری از ژولین ساندرل

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب اتاق شگفتی‌ها، نوشته‌ی ژولین ساندرل است.
این کتاب در مدتی بسیار کوتاه یه یکی از پرفروش‌ترین آثار کشور فرانسه در سال 2018 تبدیل شد.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب اتاق شگفتی ها، درباره ی مادری به نام تلما و پسر دوازده سالش لوئیز است.
لوئیز یک دانش آموز نمونه است و مادرش را خیلی دوست دارد. مادرش شاغل است و او را به تنهایی بزرگ کرده است؛ او برای یک شرکت تولید کننده محصولات آرایشی کار می کند و مدیر یک گروه پانزده نفر دیگر ساخت شامپو است. در پی دستاوردهای موفقیت آمیزش در پی ساخت شامپویی برای رفع شوره سر به
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- در انتهای یک شب بی‌خوابی، چمدانم را بستم و بلیتی گران‌قیمت به مقصد توکیو رزرو کردم. هنوز انتخاب درجه‌ی بلیتم مانده بود که آن هم با توجه به آخرین اخباری که وکیلم درباره‌ی مذاکرات تکمیلی با هژمونی داده بود، می‌توانستم به راحتی مبلغ یک بلیت درج ‌یک را بپردازم.
 • 2- سری به بیمارستان زدم تا با لویی خداحافظی کنم و نقشهی دیوانه‌واری را که در ذهنم نقش بسته بود برایش شرح دهم. لویی باز هم همان‌قدر زیبا، آرام، ساکت و بی‌حرکت بود، اما در آن صبح، امری غیرعادی اتفاق افتاد. من پسرم را از حفظم و از زمانی که روی این تخت بیمارستان بوده نیز، هیچ چیز در صورتش برایم غریب نیست. می‌توانم بینی خوش ‌ترکیبش را شرح دهم و رویش موهایش، پلک‌های ظریفش و ابروهایی که هر بار صاف و مرتبشان می‌کنم. با این شرح و توصیفات، در حالی که تب و تاب قلبم از هفته‌های آینده آن را در هم می‌فشارد و هیجان‌زده‌ام می‌کند، در گوشۀ چشم راست لویی، قطرۀ اشکی می‌بینم که در ادامه، از شقیقه‌اش پایین آمده است. لویی گریسته است، من مطمئنم.
 • 3- دو دندهٔ ترک‌خورده و یک پای شکسته. شکستگی باز نبود. به من گفته بودند که تنها تحرک نداشتن کافی خواهد بود و من بلافاصله، در جواب پرسیده بودم که این تحرک نداشتن وقتی که او نمی‌تواند جست‌وخیز کند، چه معنایی دارد. پرستار از آن نگاه‌های پرمعنا به من انداخت و طبعاً، این شوخی بیجایی بود، درآمده از دهان مادری نگران. مادری بودم گیج و سرگردان، درمانده و غصه‌دار. نمی‌دانم. تمام این‌ها غیرواقعی به نظر می‌آمد. این چیزی جز یه کابوس نیست، تلما. تو از خواب بیدار می‌شی و لویی رو کنارت می‌بینی که یه حلقه از موهاش روی چشم‌های سیاهش افتاده، چشم‌هایی که از بین تمام مژه‌هاش، خنده می‌باره.

شناسنامه کتاب

ناشر: نون
تعداد صفحات: 184
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786007141946
قیمت چاپ ششم: 28,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده حسین صفا
  حسین صفا
  « حسین صفا، شاعر و ترانه‌سرا، در آخرین روز آذر ماه 1359 در اسلامشهر به دنیا آمد، اما اصالت آذری دارد. آشنایی حسین صفا با ادبیات و شعر به دوران نوجوانی‌ا ...»
 • تصویر نویسنده نیکلای گوگول
  نیکلای گوگول
  « نیکلای واسیلیویچ گوگول، زاده ی 31 مارس 1809 و درگذشته ی 4 مارس 1852، نویسنده ی اوکراینی الاصل روس بود.گوگول در روستای ساروچینتسی واقع در اوکراین کنونی ...»
 • تصویر نویسنده مژگان ایمانی
  مژگان ایمانی
  « مژگان ایمانی مترجم ایرانی می باشد. از ترجمه های وی کتاب فرار از کتابخانه‌ی آقای لمونچلو نوشته‌ی کریس گرابنستاین توسط انتشارات پرتقال به چاپ رسیده است. ...»
 • تصویر نویسنده محمود نامنی
  محمود نامنی
  « محمود نامنی متولد سال 1331 از نویسندگان پرکار ایرانی می باشد.

  از جمله آثار او:
  آشنایی با مولوی: زندگینامه و گزیده‌ای از داستانهای مثنوی
  ...»
 • تصویر نویسنده ضحی کاظمی
  ضحی کاظمی
  « ضحی کاظمی (متولد سال ۱۳۶۱) در تهران، نویسنده‌ی پرکار و جوان ایرانی ست.
  وی دوران دبستان خود را در تهران و راهنمایی و دبیرستان را در لندن گذرانده اس
  ...»