خانه / کتاب‌ها / بی توقع دوستت دارم /
تصویر کاور کتاب بی توقع دوستت دارم
معرفی کتاب

بی توقع دوستت دارم

بی توقع دوستت دارم

اثری از لیلا دارابی

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب «بی‌توقع دوستت دارم» نوشته‌ی «لیلا دارابی» است، که انتشارات «پرسمان» منتشر کرده و در اختیار مخاطبان قرار داده است.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب بی توقع دوستت دارم، حکایتی است از دوست داشتن های بی حد و مرز و بی قید و شرط، دوست داشتن هایی که گاه آدم ها را به هم نزدیک می کند و گاه دور.
داستان کتاب درباره ی دختری به نام آرزو است. او تک فرزند خانواده است و به تازگی از دانشکده پرستاری فارغ التحصیل شده و تصمیمش این است که در آسایشگاه سالمندان کارش را شروع کند.
او در سفری که به استانبول دارد
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- هواپیما در فرودگاه آتاتورک به زمین نشست. از شدت استرس، چنان دل­‌پیچه‌­ای سراغم آمد که برای چند لحظه همان­جا رو صندلی نشستم و به سوزان و بقیه مسافرها چشم دوختم که با چه اشتیاق و هیجانی داشتند ساک­‌های دستی­شان را از محفظه­‌های بالای سرشان برمی­‌داشتند. سوزان برخلاف من استرس که نداشت هیچ، حال و هوایش از روزهای قبل هم بهتر بود. از اول هم دلش برای این سفر پر می‌کشید. وقتی به او گفتم تا به‌­حال از خانواده‌­ام دور نبوده‌­ام، آن­قدر پیش مامان زبان ریخت، تا توانست راضی‌­اش کند در این سفر همراهش باشم. درست یک ماه تمام در گوش مامان خواند که مسافرت با تور هیچ مشکلی برایمان پیش نمی‌­آورد و تا آخرین لحظه خاطر جمعش کرد که در استانبول راهنمای تور، خودش ترتیب همه­ کارها را می­‌دهد. بالاخره با وساطت بابا و حرف آخرش که: "بذارش به حساب هدیه­ فارغ التحصیلیت." مامان هم برخلاف میلش رضایت داد. نکنه می­خوای با همین هواپیما برگردی تهران؟ با سوال سوزان که بالای سرم ایستاده بود، اعتراض محترمانه­ یکی از مسافرها هم بلند شد: پیاده نمی­شین!
 • 2- انگار رو ابرها هستم. هرگز فکر نمی ­کردم خوشبختی این­قدر نزدیکم باشد و این­قدر قابل لمس. گاهی فکر می­کنم در خوابم شاید خنده دار باشد اما واقعیت همین­ است. روزی چندبار جلوی آیینه خودم را نیشگون می­گیرم تا مطمئن شوم همه اینها رویا نیست. در رویاهایم هم از این فراتر نمی­رفتم. قصه ­ای که شروع خوبی داشته باشد پایان خوشی ندارد. نمی­خواهم به دلم بد راه بدهم ولی با داشتن تو عجیب خوشبختم!

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 448
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786001871856
قیمت چاپ اول: 20,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده حسین صفا
  حسین صفا
  « حسین صفا، شاعر و ترانه‌سرا، در آخرین روز آذر ماه 1359 در اسلامشهر به دنیا آمد، اما اصالت آذری دارد. آشنایی حسین صفا با ادبیات و شعر به دوران نوجوانی‌ا ...»
 • تصویر نویسنده نیکلای گوگول
  نیکلای گوگول
  « نیکلای واسیلیویچ گوگول، زاده ی 31 مارس 1809 و درگذشته ی 4 مارس 1852، نویسنده ی اوکراینی الاصل روس بود.گوگول در روستای ساروچینتسی واقع در اوکراین کنونی ...»
 • تصویر نویسنده مژگان ایمانی
  مژگان ایمانی
  « مژگان ایمانی مترجم ایرانی می باشد. از ترجمه های وی کتاب فرار از کتابخانه‌ی آقای لمونچلو نوشته‌ی کریس گرابنستاین توسط انتشارات پرتقال به چاپ رسیده است. ...»
 • تصویر نویسنده محمود نامنی
  محمود نامنی
  « محمود نامنی متولد سال 1331 از نویسندگان پرکار ایرانی می باشد.

  از جمله آثار او:
  آشنایی با مولوی: زندگینامه و گزیده‌ای از داستانهای مثنوی
  ...»
 • تصویر نویسنده ضحی کاظمی
  ضحی کاظمی
  « ضحی کاظمی (متولد سال ۱۳۶۱) در تهران، نویسنده‌ی پرکار و جوان ایرانی ست.
  وی دوران دبستان خود را در تهران و راهنمایی و دبیرستان را در لندن گذرانده اس
  ...»