خانه / کتاب‌ها / کمان گیر /
تصویر کاور کتاب کمان گیر
معرفی کتاب

کمان گیر

کمان گیر

اثری از پائولو کوئیلو

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب"کمان گیر" اثری است از پائولو کوئیلو، نویسنده‌ی معروف برزیلی،که در ایران بسیار شناخته شده است و آثارش توسط مترجمان متعددی ترجمه و تجدید چاپ شده است.
کمان گیر اثری فلسفی/ داستانی نیست، اما به مفاهیم عمیق فلسفی و انسانی می پردازد.اینکه زندگی بیشتر از اینکه در مورد رسیدن به جایگاه اول باشد، در مورد صبر، هدف، پشتکار و پذیرفتن شکست و درماندگی به عنو
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب کمان گیر داستان مردی به نام تتسویا را روایت می کند. مردی که روزگاری به خاطر مهارتش در تیر اندازی مشهور بوده و هم اکنون در دهکده ای کوچک مشغول نجاری است و از مردم فاصله گرفته است. یک روز جوانی غریبه که از راه دور برای پیدا کردن او آمده به دهکده می رسد. جوان رازی را فاش می کند: تتسویا تیرانداز افسانه ای کشور است. او سپس تتسویا را به رقابت دعوت م
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- دو نوع تیراندازی وجود دارد: اولی تیراندازی با دقت فراوان، ولی بی روح و عاری از عشق است. در این حالت اگر چه شاید کمان‌گیر مهارت بسیار زیادی در تیراندازی داشته باشد، ولی تنها بر هدف تمرکز می‌کند و به همین جهت شخصیت و روح کمان‌گیر به تکامل نمی‌رسد. او قدیمی شده است، نتوانسته رشد کند و روزی رسم را رها خواهد کرد؛ چون در می‌یابد همه چیز بیش از حد تکراری شده است.
 • 2- دومین نوع تیراندازی همان است که با روح انجام می‌شود. وقتی قصد کمان‌گیر به حرکت تیر تبدیل می‌شود، دستانش در لحظه‌ی درست و مناسب باز می‌شود، صدای سیم کمان باعث می‌شود پرنده‌ها شروع به خواندن کنند و حالت ایستادن کمان گیر در هنگام تیراندازی به سمت چیزی در دوردست با تمام تناقضی که دارد سبب می‌شود تا رهایی تیر از کمان، موجب رویایی انسان با ذاتش شود.

شناسنامه کتاب

ناشر: مجید
تعداد صفحات: 128
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789644531545
قیمت چاپ اول: 25,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده حسین صفا
  حسین صفا
  « حسین صفا، شاعر و ترانه‌سرا، در آخرین روز آذر ماه 1359 در اسلامشهر به دنیا آمد، اما اصالت آذری دارد. آشنایی حسین صفا با ادبیات و شعر به دوران نوجوانی‌ا ...»
 • تصویر نویسنده نیکلای گوگول
  نیکلای گوگول
  « نیکلای واسیلیویچ گوگول، زاده ی 31 مارس 1809 و درگذشته ی 4 مارس 1852، نویسنده ی اوکراینی الاصل روس بود.گوگول در روستای ساروچینتسی واقع در اوکراین کنونی ...»
 • تصویر نویسنده مژگان ایمانی
  مژگان ایمانی
  « مژگان ایمانی مترجم ایرانی می باشد. از ترجمه های وی کتاب فرار از کتابخانه‌ی آقای لمونچلو نوشته‌ی کریس گرابنستاین توسط انتشارات پرتقال به چاپ رسیده است. ...»
 • تصویر نویسنده محمود نامنی
  محمود نامنی
  « محمود نامنی متولد سال 1331 از نویسندگان پرکار ایرانی می باشد.

  از جمله آثار او:
  آشنایی با مولوی: زندگینامه و گزیده‌ای از داستانهای مثنوی
  ...»
 • تصویر نویسنده ضحی کاظمی
  ضحی کاظمی
  « ضحی کاظمی (متولد سال ۱۳۶۱) در تهران، نویسنده‌ی پرکار و جوان ایرانی ست.
  وی دوران دبستان خود را در تهران و راهنمایی و دبیرستان را در لندن گذرانده اس
  ...»