خانه / کتاب‌ها / برج و میدان /
تصویر کاور کتاب برج و میدان
معرفی کتاب

برج و میدان

برج و میدان

اثری از نیل فرگسن

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب برج و میدان، اثر نیل فرگسن است که انتشارات فرهنگ نشر نو منتشر و در اختیار مخاطبان قرار داده است.

خلاصه‌ای از کتاب

نیل فرگسن، که تایمز او را «برجسته ترین تاریخدان بریتانیایی نسل خود» نامیده است، در کتاب برج و میدان، سراغ پستوهای پنهان آشکار تاریخ رفته است. تاریخ را معمولا بر طبق اسناد و مدارک منظم و مدونی می نویسند که بایگانی های دولتی در اختیار افراد قرار می دهند، اما جای اسناد یا روایاتی که راه به این بایگانی ها پیدا نمی کنند معمولا خالی است و راهی به آثار تا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- اما در ژوئن ۱۷۸۴ دولت بایرن نخستین حکم از احکام سه گانه ای را صادر کرد که با محکوم کردن ایلومیناتی به «خیانت به دین و خصومت با آن» عملا فعالیت این انجمن را ممنوع می کرد. کمیته تحقیق و تفصی با جدیت به دنبال پاکسازی دانشگاهها و دستگاه های اداری از اعضای ایلومیناتی رفت، برخی از بایرن گریختند. عده ای دیگر شغلشان را از دست دادند یا تبعید شدند. دست کم دو نفر به زندان افتادند، خود بنیانگذار ایلومیناتی به گوتا پناهنده شد. در انتهای سال ۱۷۸۷ ایلومیناتی عملا از فعالیت باز مانده بود. اما بدنامی اش تا مدت ها باقی ماند.
 • 2- به نظر می رسد امروز شبکه ها در همه جا هستند. در هفته نخست سال ۲۰۱۷، نیویورک تایمز ۱۳۶ داستان به چاپ رساند که در آنها واژه شبکه» به کار رفته بود، تقریبا بیش از یک سوم داستانها درباره شبکه های تلویزیونی بود و دوازده داستان راجع به شبکه های کامپیوتری و ده داستان در مورد انواع گوناگون شبکه های سیاسی، اما برخی از آنها نیز در خصوص شبکه های حمل ونقل، شبکه های مالی، شبکه های تروریستی، و شبکه های بهداشتی و درمانی بود . بگذریم از شبکه های اجتماعی و آموزشی و جنایی و مخابراتی و رادیویی و الکتریکی و اطلاعاتی خواندن همه این داستانها به معنی نگریستن به جهانی است که طبق کلیشه رایج در این باره «همه چیز در آن به هم متصل است ، بعضی شبکه ها نظامیان را به یکدیگر پیوند می دهد، برخی دیگر پزشکان، و بعضی نیز دستگاه های خودپرداز را. شبکه مبتلایان به سرطان و شبکه رزمندگان جهادی و شیک نهنگ های قاتل هم وجود دارد.

شناسنامه کتاب

نویسنده: نیل فرگسن
تعداد صفحات: 808
نوع جلد: گالینگور
قطع: رقعی
شابک: 9786004902083
قیمت چاپ اول: 168,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده حسین صفا
  حسین صفا
  « حسین صفا، شاعر و ترانه‌سرا، در آخرین روز آذر ماه 1359 در اسلامشهر به دنیا آمد، اما اصالت آذری دارد. آشنایی حسین صفا با ادبیات و شعر به دوران نوجوانی‌ا ...»
 • تصویر نویسنده نیکلای گوگول
  نیکلای گوگول
  « نیکلای واسیلیویچ گوگول، زاده ی 31 مارس 1809 و درگذشته ی 4 مارس 1852، نویسنده ی اوکراینی الاصل روس بود.گوگول در روستای ساروچینتسی واقع در اوکراین کنونی ...»
 • تصویر نویسنده مژگان ایمانی
  مژگان ایمانی
  « مژگان ایمانی مترجم ایرانی می باشد. از ترجمه های وی کتاب فرار از کتابخانه‌ی آقای لمونچلو نوشته‌ی کریس گرابنستاین توسط انتشارات پرتقال به چاپ رسیده است. ...»
 • تصویر نویسنده محمود نامنی
  محمود نامنی
  « محمود نامنی متولد سال 1331 از نویسندگان پرکار ایرانی می باشد.

  از جمله آثار او:
  آشنایی با مولوی: زندگینامه و گزیده‌ای از داستانهای مثنوی
  ...»
 • تصویر نویسنده ضحی کاظمی
  ضحی کاظمی
  « ضحی کاظمی (متولد سال ۱۳۶۱) در تهران، نویسنده‌ی پرکار و جوان ایرانی ست.
  وی دوران دبستان خود را در تهران و راهنمایی و دبیرستان را در لندن گذرانده اس
  ...»