خانه / کتاب‌ها / هنر فخر فروشی /
تصویر کاور کتاب هنر فخر فروشی
معرفی کتاب

هنر فخر فروشی

هنر فخر فروشی

اثری از پگی کلاوس

معرفی کتاب

کتاب هنر فخر فروشی اثر پگی کلاوس در زمینه‌ی معرفی خود و موفقیت نوشته شده است. این کتاب اولین بار در سال 2003 منتشر شد.
نکته مهمی که پگی کلاوس، در کتاب فخر فروشی به خوانندگان خود ارائه می دهد این است که بین فخر فروشی و تواضع تعادل برقرار کنند‌.

خلاصه‌ای از کتاب

همه ی ما خوب بلدیم از دیگران تعریف کنیم و نکات مثبت آنها را برشمریم اما وقتی نوبت به خودمان می رسد چه؟ آیا تا به حال شده برای کارتان خیلی زحمت بکشید اما همه تلاش های دوستتان که کارش تعریف چندانی ندارد اما خوش سر و زبان است را ببینید و تحسین کنند؟ اگر «بله» این کتاب مناسب شماست.
پگی می گوید: «مهم نیست چه کار کرده اید؛ اگر نتوانید خود را طوری نمایش د
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- برنیس، پنجاه ساله، مستقلا بیست و پنج سال در مقام مشاور مدیریتی بنیادهای خانوادگی کار کرده بود. هرچند بسیار موفق بود، می‌خواست به شغلی سنتی‌تر در دنیای شرکت‌ها قدم بگذارد. در یکی از اولین مصاحبه‌های استخدامی قلبش ایستاد، چون یکی از او پرسیده بود: «اگر این قدر موفق بودی، چرا می‌خوای برای کس دیگه‌ای کار کنی؟» بعد از این سؤال احساس کرده بود حالت دفاعی به خود گرفته و با آن که تمام تلاشش را کرد تا موفقیتش را توجیه و نمایان کند، پاسخ‌هایش مدام تندتر می‌شد.
 • 2- از او پرسیدم: «حقیقت ماجرا چیه؟» به من گفت فقط به این خاطر که کار کردن در خانه فرصت بیشتری در اختیار او قرار می‌داد و علاوه بر آن می‌توانست از فرزندانش مراقبت کند و همزمان چرخ زندگی‌اش را هم بچرخاند مستقل کار می‌کرده است. الان که بچه‌ها بزرگ شده بودند، آماده بود دوباره کارش را گسترش بدهد. با هم روی شیوه‌ای کار کردیم تا طوری به آن سؤال كذایی جواب بدهد که مصاحبه به بی‌راهه نرود.
 • 3- فخر نامه‌ی جدیدش این طور بود: بیست و پنج سال در حوزه‌ی فعالیت‌های خیریه و بشردوستانه کار کردم. وقتی هفده سال پیش بچه‌ی آخرم به دنیا اومد، دیدم شغلم زیاد به سفر و کارکردن تا دیروقت احتیاج داره؛ دست کم برای مادر سه تا بچه زیاد بود. به همین خاطر از شرکت بیرون اومدم و مستقل کار کردم تا برنامه‌ام بیش تردست خودم باشه. در تمام این مدت تصمیم داشتم که بعد از به سر و سامان رسیدن بچه‌ی کوچیکم برگردم. پاییز امسال هم روز پیروزی کار مستقلم رو دوست داشتم و چیزهای زیادی درباره‌ی خودم و ارزش‌هام و محدودیت‌هام و البته مدیریت سود و زیان فهمیدم. خوشبختانه در عین لذت بردن از کار با تک تک بنیادهای خانوادگی و خانواده‌های مرتبط به موفقیت هم رسیدم به تصور خودم. الان می‌خوام با استفاده از این مهارت‌ها توی عرصه‌های بزرگ‌تری مشغول بشم که تصور می‌کنم جز با حضور در سازمان‌های بزرگ به دست نمی‌آد. راستش الان دیگه امیدوارم کارم به سفر زیاد احتیاج داشته باشه! می‌دونم خیلی عجیبه؛ چون الان دیگه بیش‌تر دوستانم توی این بیست و پنج سال مدام توی فرودگاه‌ها بودند و می‌خوان دیگه توی خونه باشند؛ اما من تازه تصمیم گرفتم راه بیفتم!

شناسنامه کتاب

نویسنده: پگی کلاوس
تعداد صفحات: 222
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786001821189
قیمت چاپ اول: 10,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده حسین صفا
  حسین صفا
  « حسین صفا، شاعر و ترانه‌سرا، در آخرین روز آذر ماه 1359 در اسلامشهر به دنیا آمد، اما اصالت آذری دارد. آشنایی حسین صفا با ادبیات و شعر به دوران نوجوانی‌ا ...»
 • تصویر نویسنده نیکلای گوگول
  نیکلای گوگول
  « نیکلای واسیلیویچ گوگول، زاده ی 31 مارس 1809 و درگذشته ی 4 مارس 1852، نویسنده ی اوکراینی الاصل روس بود.گوگول در روستای ساروچینتسی واقع در اوکراین کنونی ...»
 • تصویر نویسنده مژگان ایمانی
  مژگان ایمانی
  « مژگان ایمانی مترجم ایرانی می باشد. از ترجمه های وی کتاب فرار از کتابخانه‌ی آقای لمونچلو نوشته‌ی کریس گرابنستاین توسط انتشارات پرتقال به چاپ رسیده است. ...»
 • تصویر نویسنده محمود نامنی
  محمود نامنی
  « محمود نامنی متولد سال 1331 از نویسندگان پرکار ایرانی می باشد.

  از جمله آثار او:
  آشنایی با مولوی: زندگینامه و گزیده‌ای از داستانهای مثنوی
  ...»
 • تصویر نویسنده ضحی کاظمی
  ضحی کاظمی
  « ضحی کاظمی (متولد سال ۱۳۶۱) در تهران، نویسنده‌ی پرکار و جوان ایرانی ست.
  وی دوران دبستان خود را در تهران و راهنمایی و دبیرستان را در لندن گذرانده اس
  ...»