خانه / کتاب‌ها / تراز عشق و تکنو /
تصویر کاور کتاب تراز عشق و تکنو
معرفی کتاب

تراز عشق و تکنو

تراز عشق و تکنو

اثری از آنتونی مارا

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب «تزار عشق و تکنو» اثری خلاقانه از یکی از بزرگترین استعدادهای جدید عصر ما، آنتونی مارا است. این اثر در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه فرهنگستان هنر و ادبیات آمریکا شد.

خلاصه‌ای از کتاب

داستان کتاب تراز عشق و تکنو، در سال 1937 با
یک نیروی زیرزمینی روسی آغاز می شود.
هنرمندی که عکس ها را برای دولت سانسور می کند و تصاویر خائنان دولت را از بین می برد و سپس صورت برادر مرده خود را بر روی عکس صورت های بروکرات های بدنام، نقاشی می کند.
وعده حکومت پرولتاریا و آزادسازی رنجبران و زحمتکشان به سرکوب و خفقان و کیش شخصیت انجامید. در این میان، مو
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- هنوز نوار گلچین آهنگ هایی را که برادرش قبل از اولین سفرش به او داده بود با خود دارد. برای کولیا. در موقعیت اضطراری!!! شماره ۱. اینجا، این پایین، دنبال ضبط صوت گشتن همان قدر بیهوده است که آدم در کره ماه انتظار پریز برق داشته باشد، اما این هدیه را محکم در بر می گیرد و به این می اندیشد که برادرش دور قرقره های نوار چه پیچیده. این تنها سوالی است که دارد و شاید روزی بتواند پاسخ دهد، یادآوری و تاکیدی بر این که آن قدر زنده بماند تا به این نوار گوش بدهد. یک روز صبح همان دست های چرم مانند لب گودال ظاهر می شود، این بار طناب زردرنگی را نگه داشته که دستگیره هایی هم به آن گره خورده اند. کولیا در دوره آموزشی ظرف سی ثانیه از طنابی دو برابر طول این طناب بالا می رفت. حالا دو دقیقه طول می کشد تا از این طناب بالا برود. انتهای دو دست آفتاب سوخته که برای کولیا هم به معنی اسارت است و هم غذا، به هیکل مرد مسنی با سبیل هایی کلفت و خوف انگیز چسبیده که چمباتمه زده. در یک دستش ماکاروف سیاهی دارد، تپانچه مورد علاقه مافوق های خود کولیا. در دست دیگر، دوجفت پابند دارد.
 • 2- من اول نقاشم، بعد مأمور سانسور. این جمله را پیرارسال که کشان کشان به طبقه ی سوم مجتمعی از آپارتمان‌های اشتراکی می‌رفتم که بیوه‌ی برادرم و پسر چهارساله‌اش در آن زندگی می‌کردند باید به خودم متذکر می‌شدم. زن برادرم با اندک اخمی از سر تعجب در را باز کرد. انتظار دیدنم را نداشت. تا پیش از آن هرگز همدیگر را ندیده بودیم. گفتم: «من رومن اُسیپوویچ مارکین هستم. برادرشوهرتان.» به تأیید سری تکان داد و همچنان که بر پیلی‌های از ریخت افتاده‌ی دامنی خاکستری رنگ دست می‌کشید، کنار ایستاد تا داخل شوم. اگر نام واسکا هراسی هم در او ایجاد کرد ماهرانه آن را مخفی کرد. بلوزی طلایی با دکمه‌های بلوطی پوشیده بود. خطوط ِ شیار ِ شانه بر موهای خیس تیره‌اش را انگار با مداد زغالی کشیده بودند. ِ پسری در گودی وسط کاناپه فرو رفته بود. حتماً برادرزاده‌ام بود. به خاطر خودش هم که شده، امیدوار بودم شبیه مادرش باشد. شروع کردم: «نمیدونم برادرم به شما چی گفته، اما من کارمند اداره‌ی تبلیغات و تهییج حزب هستم. چیزی از این کار می‌دونی؟»

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 358
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786004901345
امتیاز گودریدز: 4.27
قیمت چاپ اول: 52,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده حسین صفا
  حسین صفا
  « حسین صفا، شاعر و ترانه‌سرا، در آخرین روز آذر ماه 1359 در اسلامشهر به دنیا آمد، اما اصالت آذری دارد. آشنایی حسین صفا با ادبیات و شعر به دوران نوجوانی‌ا ...»
 • تصویر نویسنده نیکلای گوگول
  نیکلای گوگول
  « نیکلای واسیلیویچ گوگول، زاده ی 31 مارس 1809 و درگذشته ی 4 مارس 1852، نویسنده ی اوکراینی الاصل روس بود.گوگول در روستای ساروچینتسی واقع در اوکراین کنونی ...»
 • تصویر نویسنده مژگان ایمانی
  مژگان ایمانی
  « مژگان ایمانی مترجم ایرانی می باشد. از ترجمه های وی کتاب فرار از کتابخانه‌ی آقای لمونچلو نوشته‌ی کریس گرابنستاین توسط انتشارات پرتقال به چاپ رسیده است. ...»
 • تصویر نویسنده محمود نامنی
  محمود نامنی
  « محمود نامنی متولد سال 1331 از نویسندگان پرکار ایرانی می باشد.

  از جمله آثار او:
  آشنایی با مولوی: زندگینامه و گزیده‌ای از داستانهای مثنوی
  ...»
 • تصویر نویسنده ضحی کاظمی
  ضحی کاظمی
  « ضحی کاظمی (متولد سال ۱۳۶۱) در تهران، نویسنده‌ی پرکار و جوان ایرانی ست.
  وی دوران دبستان خود را در تهران و راهنمایی و دبیرستان را در لندن گذرانده اس
  ...»