خانه / کتاب‌ها / مردی که می خندد /
تصویر کاور کتاب مردی که می خندد
معرفی کتاب

مردی که می خندد

مردی که می خندد

اثری از ویکتور هوگو

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب مردی که می‌خندد، نام رمانی است از «ویکتور هوگو»، نویسنده و شاعر شهیر فرانسوی که در آوریل سال ۱۸۶۹ برای اولین بار در فرانسه انتشار یافت.
داستان کتاب در اوائل قرن هجدهم و در انگلستان روی می‌دهد.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب مردی که می‌خندد، داستان زندگی بسیار غم‌انگیز کودکی به نام «جوئین پلین» است که از روزی که به دنیا آمده هیچ وقت خانواده اش را ندیده و کودکی بی خانمان بوده است. او بوسیله خریداران بچه خریداری شده بود و زمانی که دو سال بیش تر نداشت لب و دهنش توسط شخصی جراحی می شود و به صورت کاملا مضحکه ای در می آید. سپس دوره گردی به نام اورسوس او را بزرگ می کند و
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- اى قدرتمندان احمق، دیدگان خود را بگشائید. من مجسم ‏کننده‌ی همه چیزم. کشیشان، اشراف، شاهزادگان! به هوش باشید: «مردم به ظاهر خندانند و باطناً رنج مى‏برند» من سمبول مردم هستم. ولى به شما میگویم که مردم به خود مى ‏آیند. انتها شروع میشود. شفق خونین صبح می‏دمد. این است معناى خنده‌ی من. اینک شما بر خنده من بخندید!
 • 2- آدم خسیس نابیناست چون طلا را مشاهده می کند ولی از دیدن ثروت عاجز است و کسی که ولخرجی می کند نیز نابیناست؛ او آغاز کار را می بیند ولی از مشاهده ی پایان آن عاجز است. زن عشوه گر هم نابیناست چون زشتی های وجود خویش را مشاهده نمی کند. دانشمند هم نابینا است چون از دیدار جهل خویش محروم است. انسان شرافتمند هم نابیناست چون آدم دغل و کلاه بردار را مشاهده نمی کند. آدم دغل نیز نابیناست چون خداوند را نمی تواند ببیند. من نیز نابینا هستم چون حرف می زنم اما نمی بینم که گوش های شما کر است.
 • 3- می دانم که بهشت اغنیا بر دوزخ فقرا بنا شده است.
 • 4- عشق حقیقی هرگز فرو نمی نشیند. روی هیزم سوخته را خاکستر می گیرد، ولی ستارگان، تابناکی خود را از دست نمی دهند.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 646
نوع جلد: سخت
قطع: رقعی
شابک: 9789646030025
امتیاز گودریدز: 4.23
قیمت چاپ سیزدهم: 85,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده حسین صفا
  حسین صفا
  « حسین صفا، شاعر و ترانه‌سرا، در آخرین روز آذر ماه 1359 در اسلامشهر به دنیا آمد، اما اصالت آذری دارد. آشنایی حسین صفا با ادبیات و شعر به دوران نوجوانی‌ا ...»
 • تصویر نویسنده نیکلای گوگول
  نیکلای گوگول
  « نیکلای واسیلیویچ گوگول، زاده ی 31 مارس 1809 و درگذشته ی 4 مارس 1852، نویسنده ی اوکراینی الاصل روس بود.گوگول در روستای ساروچینتسی واقع در اوکراین کنونی ...»
 • تصویر نویسنده مژگان ایمانی
  مژگان ایمانی
  « مژگان ایمانی مترجم ایرانی می باشد. از ترجمه های وی کتاب فرار از کتابخانه‌ی آقای لمونچلو نوشته‌ی کریس گرابنستاین توسط انتشارات پرتقال به چاپ رسیده است. ...»
 • تصویر نویسنده محمود نامنی
  محمود نامنی
  « محمود نامنی متولد سال 1331 از نویسندگان پرکار ایرانی می باشد.

  از جمله آثار او:
  آشنایی با مولوی: زندگینامه و گزیده‌ای از داستانهای مثنوی
  ...»
 • تصویر نویسنده ضحی کاظمی
  ضحی کاظمی
  « ضحی کاظمی (متولد سال ۱۳۶۱) در تهران، نویسنده‌ی پرکار و جوان ایرانی ست.
  وی دوران دبستان خود را در تهران و راهنمایی و دبیرستان را در لندن گذرانده اس
  ...»