خانه / کتاب‌ها / اعترافات یک رمان نویس جوان /
تصویر کاور کتاب اعترافات یک رمان نویس جوان
معرفی کتاب

اعترافات یک رمان نویس جوان

اعترافات یک رمان نویس جوان

اثری از اومبرتو اکو

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب اعترافات یک رمان نویس جوان اثر اومبرتو اکو ترجمه مجتبی ویسی است و انتشارات مروارید آن را منتشر کرده است.

خلاصه‌ای از کتاب

در کتاب اعترافات یک نویسنده جوان، هدف اکو افرادی نیستند که می خواهند نویسنده شوند.
اکو این کتاب را در کهنسالی نوشته است، و علت به کار بردن رمان نویسی جوان، این است که بسیار دیر شروع به رمان نویسی کرده است و نسبت به دیگر نویسندگان خیلی دیر وارد عرصه ی رمان نویسی شده است.
کتاب اعترافات یک رمان نویس جوان، شامل ۴ درس گفتار است که در آن مولف، رمان و رم
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- داستان، قبل از هر چیز، یک امر جهان شناسانه است. انسان برای روایت هر چیزی، ابتدا باید در قالب آفرینشگری فرو برود که جهانی را خلق می کند؛ جهانی که اجزای آن باید تا حد امکان دقیق باشد، چنان که با خیال راحت بتوان در هر کجای آن قدم زد. من از قاعدۀ فوق سخت پیروی می کنم چنان که، برای نمونه، به دیدن مکان ها می روم و نقشه جغرافیایی می کشم؛ و نیز از چهره شخصیت های داستان طرح هایی می زنم.
 • 2- من در جریان نوشتن اولین رمانم به دو سه نکته پی بردم. اولین اش آن بود که " الهام "، واژه ای پلید است که مولفان فریبکار به کار می گیرند تا تصویری احترام برانگیز و هنرمندانه از خود به نمایش بگذارند، چون طبق آن گفته معروف، " نبوغ، ده درصد الهام است و نود درصد عرق ریختن ". می گویند الامارتين، شاعر فرانسوی، اغلب در باب نوشتن یکی از بهترین شعرهایش سخن سرمی داده است. او ادعا می کرده که کل شعر، به صورت یکپارچه، در جریان یک شهود ناگهانی به ذهنش رسیده، در شبی که در جنگل قدم زده است. پس از مرگش، فردی در اتاق مطالعه ی او نسخه های متعدد و تحسین برانگیزی از همان شعر پیدا کرده که نشان می داد شاعر آنها را در طول چند سال نوشته است.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 208
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789641911715
امتیاز گودریدز: 3.59
قیمت چاپ دوم: 11,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»