خانه / کتاب‌ها / آینده‌ی ممکن /
تصویر کاور کتاب آینده‌ی ممکن
معرفی کتاب

آینده‌ی ممکن

آینده‌ی ممکن

اثری از ینسی استریکلر

معرفی کتاب

کتاب «آینده‌ی ممکن» با عنوان کامل «مانیفستی برای جهانی سخاوتمندتر» اثری از «ینسی استریکلر» است.
این کتاب اولین کتاب ینسی استریکلر است. کتاب آینده‌ی ممکن نشان می‌دهد چگونه می توان دنیایی سخاوتمند و منصفانه‌تر ساخت تا در کنار پول، به عنوان یگانه ارزش جهان کنونی، ارزش های غیرمالی دیگر را هم بیشینه کنیم.
استرکلر در این کتاب از نمودارها، جدول‌ها، تصاویر
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

استریکلر اعتقاد دارد، در جهانی زندگی می کنیم که بیشینه‌سازی مالی تمام حوزه های زندگی مان را درنودیده. به این معنی که پول به یگانه ارزش کنونی تبدیل شده است.
در چنین جهانی خوب و بد معنای چندانی ندارد و فکر می کنیم اگر گزینه‌ای، پول بیشتری به جیبمان می ریزد، گزینه بهتری است.
البته که پول مهم است اما استرکلیر معتقد است نباید به یگانه ارزش تبدیل شود.
وق
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- مسیرخانه تا محل کارتان را در نظر بیاورید. سوار ماشین‌تان می‌شوید. از پارکینگ خارج می‌شوید. از خیابان‌تان خارج می‌شوید. به کمربندی می‌روید و بیست دقیقه رانندگی می‌کنید. پنج دقیقه بعد ماشین‌تان را پارک می‌کنید. حالا به مسیری که پیموده‌اید، فکر کنید. در این مسیر چه فروشگاه‌هایی را در سمت راست جاده دیده‌اید؟ آمریکایی‌هایی که از محلی مسکونی به محلی تجاری می‌روند، پمپ بنزین، استارباکس، دانکن دونانس و دیگر مکان‌های ارائه‌دهنده‌ی صبحانه را در سمت راست جاده می‌بینند که همان چیزی است که افراد سر صبح می‌خواهند. حالا مسیرتان را از محل کار به خانه تصور کنید. در سمت راست جاده چه می‌بینید؟ وقتی همان آمریکایی‌ها به سمت خانه و منطقه‌ای مسکونی می‌روند، احتمال بیشتری وجود دارد که مراکز خرید، خواربارفروشی و رستوران‌هایی را در سمت راست جاده ببینند؛ همان چیزهایی که افراد پس از کار می‌خواهند. در جهان، برنامه‌ریزی خرده‌فروشی‌ها، هم‌سو بودن یا نبود محل کسب‌وکارها با جریان ترافیک از قانونی به نام «قانون گردش به چپ ممنوع» پیروی می‌کند. در دنیای خرده‌فروشی، مشتریان سرزده اهمیتی حیاتی دارند و یکی از مهم‌ترین عوامل جذب مشتریان سرزده این است که کدام سمت جاده باشید. هدف این است که در زمان درستی از روز در جایی باشد که مشتری با گردش ماشین‌اش به راست بتواند به محل کسب‌تان برسد. کسب‌وکارهایی مانند کافی‌شاپ‌ها که پیش از رفتن به محل کارمان به آن‌ها نیاز داریم، باید در سمت راست ترافیک صبحگاهی باشند. کسب‌وکارهایی هم که مشتریان پس از کار به سراغ‌شان می‌آیند، باید در سمت راست ترافیک غروب باشند. احتمال بیشتری وجود دارد که افراد به راست بپیچند و به چپ نپیچند. با وجود ترافیک ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا بتوانید به چپ بپیچید. خیلی‌ها چنین صبری ندارند. پیچیدن به راست، کار سریع‌تر و ایمن‌تری است و البته که به دلیل بهینه‌سازی‌های برنامه‌ریزان خرده‌فروشی‌ها، ترافیک هم به طرز چشمگیری به همان سو می‌رود. تا به حال از بزرگ‌راه خارج شده‌اید که بنزین بزنید و سپس ببینید که همه‌ی پمپ بنزین‌ها در سمت دیگر جاده‌اند؟ این همان «قانون گردش به چپ ممنوع» است. شما در مسیر مخالف جریان مورد انتظار ترافیک هستید. پرسش: چرا مشتریان‌مان جاده را به خاطر ما دور زدند؟ پاسخ: چنین کاری نکردند.
 • 2- جامعه غربی در دام سه فرض گیر افتاده است: 1) اینکه هدف زندگی به حداکثر رساندن منافع شخصی و ثروت شماست ، 2) اینکه ما افرادی هستیم که در یک دنیای خصمانه گرفتار شده ایم ، و 3) اینکه اینها طبیعی و اجتناب ناپذیر است.  این ایده ها ما را از هم جدا می کنند ، ناتوان نگه می دارند و تخیل ما را برای آینده محدود می کنند. وقت آن است که آنها را با چیز جدید جایگزین کنیم. این می تواند آینده ما باشد در مورد چگونگی رسیدن به اینجا و نحوه تغییر مسیر است. در حالی که دستیابی به ثروت نوآوری و شکوفایی ایجاد کرده است ، همچنین این باور ضمنی را تثبیت کرد که انتخاب صحیح در هر تصمیم ، هر کدام از گزینه ها که بیشترین سود را داشته باشد است. پاسخ این نیست که از شر پول خلاص شوید. این است که مفهوم ارزش خود را گسترش دهیم. با اختصاص ارزش منطقی به ارزشهای دیگر غیر از پول - مواردی مانند جامعه ، هدف و پایداری - می توانیم انرژی خود را برای ساختن جامعه ای سخاوتمند ، عادلانه و آماده برای آینده متمرکز کنیم. با بازخوانی مجدد تعریف ما از ارزش ، دنیای کمبود می تواند به دنیای فراوانی تبدیل شود. امیدوار ، اما کاملا مستحکم ، پر از راه حل های مشخص و سرشار از خلاقیت ، این می تواند آینده ما باشد که با درخشش جهانی را که در آن زندگی می کنیم کالبدشکافی می کند و نقشه راهی به جهانی که قادر به ساخت آن هستیم به ما نشان می دهد.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 235
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786226650540
قیمت چاپ اول: 54,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»