خانه / کتاب‌ها / دیوانه بازی /
تصویر کاور کتاب دیوانه بازی
معرفی کتاب

دیوانه بازی

دیوانه بازی

اثری از کریستین بوبن

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب دیوانه بازی توسط کریستین بوبن؛ نویسنده سرشناس و معروف فرانسوی در سال ۱۹۹۵ در فرانسه منتشر شد.
این کتاب در ایران هم با چندین ترجمه راهی بازار نشر شده است که اولین ترجمه‌ آن را «مهوش قویمی» در سال 1382 با عنوان «دیوانه وار» از سوی نشر آشیان منتشر کرده است. کتاب حاضر ترجمه‌ی پرویز شهدی است که در سال 1390 از سوی نشر چشمه راهی بازار نشر شد.
کریستی
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب دیوانه بازی، داستانی است از زبان دخترکی که در سیرک به دنیا آمده و همه ی روزهای زندگی اش را درسیرک سپری کرده است. این کتاب از دو سالگی دخترک آغاز و با بزرگسالی او پایان می پذیرد.

کریستین بوبن، کتاب دیوانه بازی را حادثه محور ننوشته است؛ او بیشتر تلاشش این بوده است که از احساس و سرکش بودن روح آدمی بگوید. بوبن در این داستان می خواهد بگوید اگر ان
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- سه روز است از هتل بیرون نرفته‌ام. زکام بدی شده‌ام. نه: زکام خوبی شده‌ام. کمی تب و رؤیاهای زیاد. صاحب هتل صبحانه‌ام را به اتاقم می‌آورد. نان روغنی، قهوه، عسل زنبورهایی که این عس را ساخته‌اند، در دو کیلومتری این‌جا در کندوشان خوابیده‌اند.
 • 2- از زکام مثل یک دوست مواظبت می‌کنم. شب پنجره را به روی رطوبت صنوبرها باز می‌کنم. این نوع بیماری کوچک را می‌پرستم. در گذشته تر و خشک کردن‌های بیشتر و چند بازیچه‌ی دور از تصور را برایم همراه می‌آورد. وقتی تب هم با آن می‌آمیخت، چیزهای قشنگی می‌آفرید: روحی که در چند سانتیمتری جسم سوزان در پرواز بود، رخوتی که مقتدرانه همه‌ی اعضا را دربرمی‌گرفت و نوعی کسالت که کسلم نمی‌کرد. پس دنیا می‌توانست به همین سادگی باشد: تکه‌ای از آسمان که از توی بستری از ورای پنجره می‌شود دید. زکام، آبله مرغان و سرخک سه فرشته‌ی زنگ‌های تفریح هستند: بچه‌های دیگر که مبتلا نشده‌اند برمی‌گردند سر کلاس و تو به بازی کردن اامه می‌دهی. دکتر مهربان حقی را به تو اعطا کرده و برگ مرخصی‌ای به تو داده است: می‌تواند دست‌کم سه روز از دنیا و زندگی‌اش کناره بگیرد.

شناسنامه کتاب

ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 124
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643621469
امتیاز گودریدز: 3.75
قیمت چاپ یازدهم: 25,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»