خانه / کتاب‌ها / ترس و لرز /
تصویر کاور کتاب ترس و لرز
معرفی کتاب

ترس و لرز

ترس و لرز

اثری از سورن کی یرکگور

دسته بندی

معرفی کتاب

ترس و لرز، یکی از آثار برجسته سورن کی‌یرکگور است.
کی یرکگور ترس و لرز را بهترین کتاب خود می‌دانست؛ او می‌گفت این کتاب برای جاودانه‌کردن نام من کافی است.
در این اثر کریکگور تلاش می کند تا وحشت و اضطراب ابراهیم را دریابد آنگاه که خداوند به او فرمان میدهد که پسرش اسحاق برای قربانی کردن به سرزمین موريا ببرد.

خلاصه‌ای از کتاب

به حضرت ابراهیم وحی می شود که باید پسرش اسحاق را قربانی کند. ابراهیم با دو نوع ارتباط رو به رو می شود. اولی رابطه ی پدر و فرزندی است. و دیگری رابطه ی مطلق با مطلق است. رابطه ی اول یک رابطه ی اخلاقی است و رابطه ی دوم ایمان به حساب می آید. ابراهیم اگر بخواهد به رابطه ی دوم خود عمل کند، ناگزیر مرتکب یک امر غیر اخلاقی می شود. نویسنده در این کتاب به ما
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- آدم باید جلو تر برود، آدم باید جلو تر برود. انگیزه ی جلو تر رفتن در جهان، چیز قدیمی است. هراکلیتوس پیچیده گو گفته است: آدم دو بار از یک رودخانه عبور نمی کند. هراکلیتوس پیچیده گو شاگردی داشت که به این گفته بسنده نکرد، جلو تر رفت و افزود: آدم حتی یک بار هم نمی تواند این کار را بکند.
 • 2- آن کس که در آرزوی بهترین چیز است، سرخورده از زندگی پیر می شود، آن کس که همیشه مهیای بدترین چیز است زود هنگام پیر می شود، اما آن کس که ایمان دارد، جاودانه جوان می ماند. ابراهیم ایمان داشت و برای همین زندگی ایمان داشت. اگر ایمان او تنها برای زندگی اخروی بود، بی گمان همه چیز را به دور می افکند، تا از این جهان که به آن تعلق نداشت بیرون بشتابد!
 • 3- اگر کسی که در آستانه ی انجام عملی قرار دارد، خودش را طبق نتیجه ی عمل قضاوت کند، هیچ وقت آن کار را شروع نخواهد کرد.

شناسنامه کتاب

ناشر: جامی
تعداد صفحات: 248
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786001762260
امتیاز گودریدز: 4
قیمت چاپ اول: 38,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»