خانه / کتاب‌ها / مدیریت رفتارهای یکهویی /
تصویر کاور کتاب مدیریت رفتارهای یکهویی
معرفی کتاب

مدیریت رفتارهای یکهویی

مدیریت رفتارهای یکهویی

اثری از فردریک فانژه

معرفی کتاب

کتاب مدیریت رفتارهای یکهویی نوشته ای از فردریک فانژه و شارل. ادوآرد رانگد به ترجمه محیا احمدی پور و چاپ انتشارات شمعدونی است.

این کتاب برای هر فردی که می خواهد زندگی بهتر و روان سالمتری داشته باشد، مفید است.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب مدیریت رفتارهای یکهویی، یکی از کتاب هایی است که برای سلامت جسم و روان شما بسیار مفید است. این کتاب به شما کمک می کند به سوی زندگی بهتری پیش بروید.
دکتر فانژه در این کتاب با تمرین های عمل، به ما یاد می دهد تا رفتارهای تکانشی را در زندگیمان مدیریت کنیم. نویسندگان این کتاب افرادی را مثال می زنند که بر خشم خود کنترل نداشته اند و به دیگران پرخاش م
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- تنش های درونی ما هر روز بر اساس وضعیت عادی زندگی و میزان اتفاقاتی که رخ می دهند، در نوسان است. مشکلات کوچک می توانند تنش درونی ما را افزایش دهند. همه ما به طور طبیعی راهکارهای کوچکی را برای مدیریت تنش درونی مان به کار می گیریم تا بتوانیم وضعیت عادی را همچنان حفظ کنیم: برای مثال، بازی کردن با خودکار، آدامس جویدن، سیگار کشیدن، زمزمه کردن آهنگ و مانند این ها…
 • 2- اگر مدیریت وقایع، مشکل تر و نگران کننده تر شوند، آن وقت تنش درونی ما از آستانه پذیرش فراتر می رود و ما هم بی نهایت حساس تر می شویم. در این شرایط، دیگر راهکارهای کوچک ما برای رفع تنش هایی که به تدریج در حال افزایش اند، چندان موثر نیست. در این صورت، به وضعیت آسیب پذیری می رسیم که اندکی دارای آشفتگی درونی و عدم راحتی بیشتر و البته پر تنش تر است. در اینجا باز می توانیم راهکارهایی را برای آرامش درونی و رفع تنش ها به کار گیریم، اما این راهکارها دقیق تر و ارادی تر هستند و به انرژی و کنترل بیشتری نیاز دارند… هر قدر برای آرامش خود، راهکارهای خود تنظیمی بیشتری داشته باشیم، در این صورت، در برابر استرس بیشتر می توانیم مقاومت کنیم.
 • 3- اگر تهدید کردید، حتما حرفتان را عملی کنید؛ یا دستکم از تهدیدهایی دست یافتنی تر استفاده کنید... یا این که می توانید به دیگران اطمینان دهید که: «من می دانم که عصبانی هستی و تمام وسایل اطرافت را شکستهای، اما من اینجا هستم تا اگر دوست داری حرفهایت را بشنوم. وقتی کارت تمام شد، می توانی پیش من بیایی؛ من نمی توانم این میزان از خشونتی را که خودت هم متوجه اش نیستی، تحمل کنم، بنابراین می روم دوری بزنم و تا یک ساعت دیگر می توانی به دیدنم بیایی. من برای کمک به تو اینجا هستم.» در واقع، این نوعی تهدید مثبت است. ما قرار ملاقاتی ترتیب می دهیم، خودمان را برای صحبت با یکدیگر آماده می کنیم و برای این ملاقات، خود را با احساساتی زیبا می پوشانیم. کلمات نمی توانند همزمان با رفتارهای تکانشی هم پوشانی داشته باشند. هرگز ممکن نیست. بنابراین بیایید کمی متفاوت باشیم.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 235
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786009969715
امتیاز گودریدز: 3
قیمت چاپ هفتم: 35,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»