خانه / کتاب‌ها / زندگی سراسر حل مسئله است /
تصویر کاور کتاب زندگی سراسر حل مسئله است
معرفی کتاب

زندگی سراسر حل مسئله است

زندگی سراسر حل مسئله است

اثری از کارل پوپر

معرفی کتاب

کتاب «زندگی سراسر حل مسئله است» نوشته‌ی «کارل پوپر» و ترجمه‌ی «شهریار خواجیان» است.

در توضیحات پشت جلد کتاب زندگی سراسر حل مسئله است می‌خوانیم: «این کتاب شامل دو بخش است. بخش نخست به فلسفه علم و معرفت شناسی و مسائل علوم طبیعی می‌پردازد و پوپر در آن‌ها برخی از مهم‌ترین و جسورانه‌ترین دیدگاه های خود در مورد معرفت و علوم انسانی و مسائلی از قبیل چگونگ
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

اولین بخش کتاب زندگی سراسر حل مسئله است، به مسائل علوم طبیعی و بخش دوم، ملاحظاتی درباره ی تاریخ و سیاست است. نویسنده می گوید: حکم اصلی من این است که علم، از ایجاد شدن بحث انتقادی پدیدار شده است. یک نظریه، بخشی از دانش تجربی است، اگر در مقابله با تجربیات ممکن قرار گیرد و لذا اصولا به کمک تجربه، باطل باشد. من این معیار مرزبندی را ابطال پذیری نامیده ا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- دایره ی مطالعات یک معلم یا هر آنکس که با آموزش، بویژه در مدارس، سر و کار دارد، باید گسترده و عمیق باشد. محدود کردن مطالعات به موضوعات تخصصی و ویژه ی معلمی و آموزش، مانع از گسترش و عمق یافتن تفکر است. البته این نظر شخصی بنده است و ممکن است مخالفانی داشته باشد، اما چه کسی می تواند انکار کند که شعر حافظ و سعدی، منزوی و شاملو، فروغ و رضا چایچی از من، معلم بهتری می سازند؟ یا داستانهای شهریار مندنی پور، عباس معروفی، نادر ابراهیمی و بیژن نجدی، قلم داریوش شایگان، عبدالکریم سروش، مصطفی ملکیان و مرتضی مردیها، آثار بهرام بیضایی و ناصر تقوایی، و از آن طرف، در جست و جوی زمان از دست رفته، جنگ و صلح، و صدها کتاب و مقاله، که زندگی و لحظه هایش را به چالش می کشند. با مطالعات گسترده در موضوعات مورد علاقه، قطعا، معلم بهتری خواهیم بود.

شناسنامه کتاب

نویسنده: کارل پوپر
ناشر: مرکز
تعداد صفحات: 216
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643057916
قیمت چاپ پانزدهم: 43,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»