خانه / کتاب‌ها / آواره و سایه اش /
تصویر کاور کتاب آواره و سایه اش
معرفی کتاب

آواره و سایه اش

آواره و سایه اش

اثری از فریدریش نیچه

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب «آواره و سایه‌اش» اثری از «فریدریش نیچه» است که «سعید فیروز آبادی» آن را به فارسی برگردانده است. این اثر نخستین بار در سال 1879 به صورت پیوست و مکمل کتاب «انسانی، زیاده انسانی»، و بعدها به صورت مستقل منتشر شد.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب آواره و سایه اش شامل گزین گویه ها و سخنان قصار با ساختاری خلاقانه و منحصر به فرد است. این کتاب با گفتگوی تامل برانگیز سایه با آواره که شاید کنایه از دوپاره بودن وجود آدمی، آغاز شده است.
نیچه از رمانتیسم، اخلاق، نثر، ادبیات، موسیقی، طبیعت و غیره سخن می گوید، تا به این پرسش برسد که: تو کجایی؟ کجایی تو؟ و بعد از آن گزارشی کوتاه از اندیشه ها و آث
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- و کشیشان و ... از هر قماشی چه درشتان و چه نازكان، به کودک می قبولانند که همواره از چیزی یکسر متفاوت سخن می گویند: از درمان روح، از خدمت گذاری دولت و خواسته دانش، یا از حیثیت و مالکیت، همچون ابزاری برای خدمت گذاری به تمامی بشریت. در حالی که نیاز تک تک افراد، نیازهای بزرگ و کوچکش در خلال بیست و چهار ساعت شبانه روز، در نظرشان امری خوارمایه یا على السویه است ...
 • 2- تازه بو برده ام که چه بد با تو تا می کنم، سایه عزیزم: من هنوز کلمه ای از اینکه چه اندازه خوشحال می شوم، تو را بشنوم و نه صرفا ببینمت، بر زبان نرانده ام. تو در خواهی یافت سایه را دوست می دارم همچنانکه نور را برای اینکه زیبایی رخسار، وضوح كلام، نیکی و استواری منش بر جا بماند، سایه نیز همانقدر ضروری است که نور، این دو دشمن هم نیستند، بلکه عاشقانه دست هم را می گیرند. همینکه نور ناپدید می شود، پشت سرش سایه نیز غیب می شود.

شناسنامه کتاب

ناشر: جامی
تعداد صفحات: 762
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789647468770
امتیاز گودریدز: 4.22
قیمت چاپ پنجم: 42,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»