خانه / کتاب‌ها / صبح شام /
تصویر کاور کتاب صبح شام
معرفی کتاب

صبح شام

صبح شام

اثری از حسین امیر عبداللهیان

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب «صبح شام، روایتی از بحران سوریه خاطرات «دکتر حسین امیرعبداللهیان» کتابی که با دستور سردارسلیمانی تدوین شده است.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب صبح شام روایت دکتر حسین امیر عبداللهیان از بحران سوریه است که با ترسیم نمایی چندوجهی از معادلات سیاسی و دیپلماتیک در سطوح منطقه ای و جهانی، خواننده را با جنگ سوریه و نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی برای تدبیر و حل این بحران آشنا می کند. کتاب به سفارش شهید سپهبد سلیمانی و به منظور بازگویی رشادت های شهادت ها ، شجاعت ها و حتی جن
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- بخشهای اطلاعاتی ما مستندات فراوانی در دست دارند که تأیید می کند هدف اصلی ایجاد داعش و بحران بزرگی که برای منطقه ایجاد شد محور مقاومت و ایران است. قرار بود بحران در ادامه به کشور ما منتقل بشود. این نقشه ای بود که در سطح کلان برای منطقه و ما کشیده شد. کشورهای منطقه هم هر کدام، بر اساس درکی که از موضوع داشتند، وارد این ماجرا شدند. پس از سقوط شهر موصل در عراق، داعش به پیشروی ادامه داد و به نزدیکی بغداد رسید. از آن طرف تا پنجاه کیلومتری کربلا پیش رفت و از اینطرف در استان دیالی تا نزدیک مرزهای ایران جلو آمد. همانگونه که قبلا گفتم، در این وضعیت، شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفت که اگر آنها به فاصله چهل کیلومتری مرز مشترک با ایران رسیدند، به آنها حمله شود. این تصمیم اجرا هم شد. وقتی تقریبا به چهل کیلومتری مرز مشترک ایران و عراق رسیدند، نظامیان جمهوری اسلامی آنها را هدف قرار دادند و توانشان در استان دیالی عراق کاملا در هم شکست. تردیدی وجود ندارد که اگر مقابله به موقع با نیروهای داعش در داخل خاک عراق صورت نمی گرفت، وارد خاک ایران می شدند.
 • 2- اگر شما پشت دیوار دشمن نروید، او پشت دیوار شما می آیدش. فهم این موضوع برای بخشی از روشنفکرها در کشور ما خیلی دشوار بود. بعضی از این افراد وقتی بزرگی خطر را فهمیدند که تروریست ها و داعش در داخل مجلس شورای اسلامی و قلب تهران عملیات کردند. بعضی از آن ها، کمی زودتر، وقتی عمق خطر را فهمیدند که در مترو و اماكن تجمع پاریس، بروکسل، مسکو، و لندن داعش عملیات کرد. آن زمان فهمیدند که فاجعه خیلی عمیق است و اگر با داعش در سوریه و لبنان مبارزه نشود فردا در متروهای تهران و دیگر شهرها با عملیات تروریستی مواجه می شویم ...
 • 3- در حوزه ی رفتار فردی، سردار سلیمانی در برخورد با نیروهایی که با ایشان کار می کردند اهل محبت بود. ضمن اینکه به عنوان ژنرال ارشد جدی رفتار می کرد و ماموریت را با شجاعت انجام می دادش، اما همیشه به ابعاد اخلاقی هر موضوع توجه فراوان داشت. ایشان در این سال ها با گرفتاری های فراوانی مواجه می شد. گاهی از حوزه ی ماموریت در خارج از کشور به تهران می آمد، گزارشی به شورای عالی امنیت ملی و مقام معظم رهبری می داد، و از همان جا به فرودگاه می رفت و دوباره به محل ماموریت بر می گشت. این حجم از مشغله موجب می شد، با همه توجهی که به خانواده داشت خیلی وقت ها از دیدن ایشان محروم بمانند.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 296
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 978600348984
قیمت چاپ اول: 55,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»