خانه / کتاب‌ها / فارنهایت ۴۵۱ /
تصویر کاور کتاب فارنهایت ۴۵۱
معرفی کتاب

فارنهایت ۴۵۱

فارنهایت ۴۵۱

اثری از ری بردبری

معرفی کتاب

کتاب فارنهایت ۴۵۱ اثری از ری بردبری نویسندهٔ آمریکایی است که در سال ۱۹۵۳ میلادی منتشر شده ‌است. خود بردبری این کتاب را تنها کتاب علمی تخیلی خود می‌داند.

خلاصه‌ای از کتاب

داستان کتاب فارنهایت ۴۵۱ درباره یک مأمور آتش نشانی است که در یک ویران شهر ساکن است. این آتش نشان یک آتش نشان معمولی نیست. او آتش را خاموش نمی کند بلکه باعث شعله ور شدن آن می شود. شغلش سوزاندن کتاب هایی است که ممنوع شده اند، از قضا تمام کتاب ها ممنوع هستند. دولت خواندن کتاب و افزایش آگهی آنان را برای خود خطرناک تلقی می کند و معتقد است دانشی که از ک
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- چشمات رو درگیر هیجان کن. جوری زندگی کن که انگار ده ثانیه دیگه می میری، جهان رو ببین. جهان از هر رویای که ذهن انسان ساخته یا تو کارخونه ها به عمل اومده، شیرین تر و زیباتره. دنبال ضمانت و امنیت نگرد. زندگی هیچ وقت این قدر نفسانی نبوده، و اگه هم بوده، برای آدم تنبلی بوده که روز و شب روی درخت وقت رو به بطالت می گذرونه. به جهنم. درخت رو تکون بده و پرتش کن پایین.
 • 2- نکته ی جالب درباره ی آدم همینه. آدمی هیچ وقت این قدر ناامید و سرخورده نمی شه که تسلیم بشه. چون می دونه این کار مهم و ارزشمنده و باید انجام بشه.
 • 3- خودش فکر کرد که آدم ها خیلی زیادند در دنیا. هزاران نفر مثل ما. هیچ کس دیگری را کامل نمی شناسد. غریبه ها می آیند و خونت را در شیشه می ریزند، سر راهت سبز می شوند، قلبت را می شکنند و به حریمت وارد می شوند.
 • 4- یه عمر طول میکشه تا یکی افکارش رو بیاره رو کاغذ، و به دوروبرش، به جهان و زندگیش نگاه کنه. بعدش من دو دقیقه ای دخلش رو می آرم إتمام.

شناسنامه کتاب

نویسنده: ری بردبری
ناشر: سبزان
تعداد صفحات: 192
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786001170371
قیمت چاپ ششم: 34,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»