خانه / کتاب‌ها / زندگی تو را دوست دارد /
تصویر کاور کتاب زندگی تو را دوست دارد
معرفی کتاب

زندگی تو را دوست دارد

زندگی تو را دوست دارد

اثری از لوییز ال هی

معرفی کتاب

در کتاب زندگی تو را دوست دارد، اثری از لوئیز ال هی و رابرت هولدن است که به معنای واقعی زندگی توجه کرده‌اند.
این کتاب رابطه انسان و جهان را جستجو می کند و از ماهیت واقعیت‌ها می‌پرسد.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب زندگی تو را دوست دارد، دارای هفت فصل است. فصل اول آن به اصل آینه اشاره می‌کند، یعنی زندگی ما انسان ها بازتاب خود درونی ماست. فصل دوم به ما آموزش می دهد که زندگی خودمان را قبول و تصدیق کنیم، زندگی ما را داوری نمی کند از ما انتقام نمی‌گیرد و در مقام تحقیر ما نیست. در فصل سوم شادی را بررسی می کند و به ما می آموزد که به راهنمای درونی خود گوش فرا د
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- احساس گناه همیشه مبتنی بر یک هویت به اشتباه گرفته شده است. فراموش می‌کنیم که چه کسی هستیم. معصومیت خود را از دست می‌دهیم، آن‌ را نمی‌بینیم. مانند آدم در باغ عدن خفته، به خواب می‌روید. در رویا غرق می‌شوید و خود را یک نفرین تصور می‌کنید. مانند دختر ماهی‌گیر و تسوس میراث خود را فراموش می‌کنید. مانند اردک زشت و جانور نمی‌توانید زیبایی راستین خود را ببینید.
 • 2- دخترها و پسرها به یک مادر خوانده نیاز دارند تا برعشق و علاقه خود به یادگیری بیفزایند. یک مادر خوانده ازنوع فرشتگان می تواند یک والد مهربان، یک معلم مدرسه شگفت انگیز و یا یک عمه یا خاله مهربان باشد، و يا شاید یک آلت موسیقی یا یک اسب کوچولو ویا یک اشتیاق بزرگ باشد. وقتی خود را دوست داشته باشیم، به طور طبیعی فکرهای زیبا خواهیم داشت.
 • 3- آنچه مهم است فکر شماست. این که چگونه زندگی را تجربه می کنید، منحصر به فرد شماست؛ زیرا تنها شما اندیشه های خود را تجربه می کنید. و این اندیشه قدرتی ندارد همه چیز بستگی دارد که شما به اندیشه چه نیروهایی بدهید. تنها چیزی که با آن روبرو هستیم یک اندیشه است و اندیشه را می توان تغییر داد.
 • 4- ما رفتارهای تظاهری دوران کودکی را به دوران بلوغ انتقال می دهیم. این رفتارها روی روابط ما تأثیر می گذارند. بدون خوب بودن اولیه و ذاتی گم می شویم ، از دست می رویم. بیرون از خودمان دنبال عشق می گردیم. دنبال پرنس یا پرنسسی می گردیم که ما را نجات دهد. دل به این می بندیم که کسی پیدا شود و ما را نجات دهد. دوست داشتن کودک درون به معنای بخشیدن خود به خاطر از دست دادن معصومیت و خوب بودن ماست. واقعیت این است همه ی ما بهترین کاری که می توانستیم در دوران کودکی انجام دادیم و با این حال احتمال دارد هنوز در مقام داوری و انتقاد از خود باشیم. ممکن است خود را به خاطر اشتباهاتی که مرتکب شدیم مجازات کنیم، تا وقتی خود را نبخشیم، در زندان رنجش به خاطر درست و حق به جانب بودن، به سر خواهیم برد. تنها بخشش است که ما را آزاد می کند.
 • 5- بدترین سناریو این است که با ذهن دست دوم زندگی کنید، ذهنی که از یک والد یا شخص دیگری به عاریت گرفته باشید. مهم است که بدانید از چه کسانی الگو گرفته اید.

شناسنامه کتاب

نویسنده: لوییز ال هی
تعداد صفحات: 176
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789642367344
قیمت چاپ ۱۳۹۵: 20,900 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»