خانه / کتاب‌ها / زندان هایی که برای زندگی انتخاب می‌کنیم /
تصویر کاور کتاب زندان هایی که برای زندگی انتخاب می‌کنیم
معرفی کتاب

زندان هایی که برای زندگی انتخاب می‌کنیم

زندان هایی که برای زندگی انتخاب می‌کنیم

اثری از دوریس لسینگ

معرفی کتاب

کتاب زندان هایی که برای زندگی انتخاب می کنیم، مجموعه ای از پنج مقاله نوشته ی برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات، دوریس لسینگ است. که برای اولین بار در سال 1986 به چاپ رسید.
در این کتاب، یکی از برجسته ترین نویسندگان دنیا به سوال های بنیادین همه ی انسان ها می پردازد.

خلاصه‌ای از کتاب

لسینگ در کتاب زندان هایی که برای زندگی انتخاب می کنیم، به مقوله روانشناسي اجتماعي متوسل شده است و از روش رفتار فرد در گروه سخن مي گويد. البته لسينگ معتقد به فرد است نه جمع! و خودش در این کتاب می گوید: «اين افراد هستند كه جوامع را عوض مي كنند، فكر ها را مي آفرينند، و در مقابل امواج و عقايد مي ايستند و آنها را تغيير مي دهند» لسینگ از اينكه فردي در گر
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- وقتی زندگی ام را که اکنون شست و شش سال از آن می گذرد، مرور می کنم، آن چه می بینیم توالی رویدادهای عمومی مهم، جوشش احساسات، شور و هیجان بی محابای جانبدارانه است که می گذرد، ولی تا وقتی هست، تنها کاری که از ما بر می آید این است که فکر کنیم این شعارها، این اتهام ها یا این ادعاها، این عربده ها، خیلی زود به نظر همه مسخره و شرم آور می شود. در این فاصله بیان چنین چیزی ممکن نیست.
 • 2- وقتی عضو گروهی هستیم، تمایل داریم مانند آن گروه فکر کنیم. حتی ممکن است برای پیدا کردن افراد همفکر به آن گروه پیوسته باشیم. ولی متوجه این موضوع هم می شویم که طرز فکرمان به دلیل تعلق به یک گروه تغییر می کند. سخت ترین کار دنیا برای کسی که عضو گروهی است، حفظ عقیده ی فردی مخالف است.
 • 3- پژوهش ها نشان داده که ده درصد از جمعیت هستند که می توان آن ها را رهبران ذاتی خواند و در تصمیم ها و انتخاب ها از ذهن خوداستفاده می کنند، در دستورالعمل های زندان ها، اردوگاه های کارهای اجباری و اردوگاه اسیران جنگی آمده: این ده درصد را حذف کنید تا زندانی هایتان شهامت خود را از دست بدهند و سر به راه شوند.
 • 4- وقتي زندگيم را كه اكنون شست و شش سال از آن ميگذرد مرور مي كنم، آنچه ميبينيم توالي رويداد هاي عمومي مهم، جوشش احساسات، شور و هيجان بي محاباي جانبدارانه است كه مي گذرد، ولي تا وقتي هست تنها كاري كه از ما بر مي آيد اين است كه فكر كنيم اين شعار ها، اين اتهام ها يا اين ادعا ها، اين عربده ها، خيلي زود به نظره همه مسخره و شرم آور مي شود. در اين فاصله بيان چنين چيزي ممكن نيست.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 120
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789649011738
امتیاز گودریدز: 3.97
قیمت چاپ چهارم: 15,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»