خانه / کتاب‌ها / مرد مشوش /
تصویر کاور کتاب مرد مشوش
معرفی کتاب

مرد مشوش

مرد مشوش

اثری از فردریک بکمن

دسته بندی

معرفی کتاب

مردم مشوش، نهمین اثر فردریک بکمن است که یک کمدی درخشان دربار یک گروگانگیری غیرعادی است و مانند کارهای دیگر فردریک بکمن پر است از هیجان غافلگیری! داستانی که با هوشمندی نوشته شده و از تاب آوری قدرت دوستی، بخشش و امید؛ چیزهایی که می توانند حتی در زمان های اظطراب انگیز ما را نجات دهند.

خلاصه‌ای از کتاب

داستان مردم مشوش، درباره ی یک گروگانگیری است که در یکی از شهرهای کوچک سوئد روی می دهد. ولی این گروگانگیری با گروگانگیری‌هایی که قبلا شنیده‌ایم، تفاوت دارد. گروگانگیرهایی که خودشان هم نمی‌دانند باید چکار کنند. و پلیس ها هم با بقیه پلیس ها تفاوت دارند.

گروگان ها تشکیل شده است از زوجی که به دنبال یافتن بهانه ای هستند، برای فرار از اینکه نمی توانند ا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- خانم مشاور املاک مدام لبخندهای عصبی می‌زند و وقتی دهانش را باز می‌کند تا چیزی بگوید، پلیس چنان نفسی می‌کشد که آدم نمی‌فهمد دارد آه می‌کشد یا فین می‌کند. می‌گوید: «فقط جواب سؤال‌ها رو بدید.» «چطور مطوری؟» پلیس با قیافه آدمی که در بچه‌گی از همه زندگی زده شده و دیگر نتوانسته با این ناامیدی کنار بیاید، تکرار می‌کند: «گفتم، فقط جواب سؤال‌ها رو بدید!» «خودت می‌گی اسم آژانس املاکی که براش کار می‌کنم چیه!» خانم مشاور املاک با دستش روی میز ضرب می‌گیرد. پلیس هم دلش می‌خواهد هر وسیله سفتی که به دستش می‌رسد به طرف او پرت کند. «نه، خانوم. من پرسیدم اسم اون مجرمی که شما و بقیه رو گروگان گرفته بود...» «اسمش چطور مطوریه! حالا فهمیدی؟ وقتی می‌خوای بری آپارتمان بخری، می‌خوای حال و احوالت خوب باشه دیگه. برای همین وقتی تلفن رو برمی‌دارم می‌گم سلام شما با آژانس املاک چطور مطوری تماس گرفتید. چطور مطورید؟» تابلو است که این خانم ضربه روحی وحشتناکی خورده است. عجیب هم نیست. ناسلامتی با یک هفت تیر که به طرفش نشانه رفته بود، در جریان یک گروگان‌گیری حضور داشت. هر کس دیگری هم جای او بود مدام وِر می‌زد. پلیس سعی کرد صبور باشد. با انگشت‌های شستش محکم ابروهایش را فشار داد. انگار که آن‌جا دو تا دکمه باشد که اگر همزمان ده ثانیه نگه‌اشان داری، ریست می‌شوی و زندگی به حالت تنظیمات کارخانه برمی‌گردد. بالاخره، ناله‌کنان می‌گوید: «باشه... حالا باید چند تا سؤال درباره آپارتمان و مجرم بپرسم.

شناسنامه کتاب

ناشر: نون
تعداد صفحات: 352
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786226652247
قیمت چاپ چهارم: 59,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده حسن آدینه زاده
  حسن آدینه زاده
  « از آثاری که به قلم حسن آدینه زاده نوشته شده است، کتاب حالا که به لبخند رسیدیم می‌باشد که به همت انتشارات ترانه چاپ و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته ...»
 • تصویر نویسنده درنا شریفی
  درنا شریفی
  « درنا شریفی نویسنده، پژوهشگر حوزه کودک. سخنران و مدرس مهارتهای تربیتی است. از آثاری که به قلم درنا شریفی نوشته شده است می‌توان به کتاب مامان با من کودک ...»
 • تصویر نویسنده مهسا میرزاییان خوراسگانی
  مهسا میرزاییان خوراسگانی
  « از آثاری که به قلم مهسا میرزاییان خوراسگانی نوشته شده است می‌توان به کتاب، حال من خوب است با تو اشاره کرد. این اثر به همت انتشارات ارشدان به چاپ رسیده ...»
 • تصویر نویسنده سباستیان بری
  سباستیان بری
  « سباستیان بری (متولد 5 ژوئیه 1955) نویسند، شاعر و نمایشنامه نویس پرآوازه ایرلندی است که تاکنون جوایز فراوانی را کسب کرده،که از این میان می توان به جوای ...»
 • تصویر نویسنده رسول ارونقی کرمانی
  رسول ارونقی کرمانی
  « رسول ارونقی کرمانی (زاده ۱۳۰۹ در کرمان- درگذشته ۳۰ مهر ۱۳۹۶) نویسنده ایرانی بود. او یکی از مشهورترین، محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین پاورقی‌نویسان ایران در ...»