خانه / کتاب‌ها / تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان /
تصویر کاور کتاب تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان
معرفی کتاب

تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان

تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان

اثری از تام فیلیپس

دسته بندی

معرفی کتاب

تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان» نوشته تام فیلیپس، روزنامه نگار و نویسنده طنز در لندن است که با ترجمه زهرا کمالی دهقان، توسط انتشارات نگاه منتشر شده است. این‌کتاب که مدت کوتاهی از عرضه چاپ اولش می‌گذرد، به چاپ سوم هم رسیده است.

تام فیلیپس نویسنده ‌کتاب به آن‌جمله معروف که «کلیه اسناد و مدارک تمدن، در عین حال همان اسناد و مدارک توحش اند»، معتقد است و
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

تام فیلیپس در کتاب تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان، رویداد ناگوار، پدیده ای به نام «بشر» را به نمایش می گذارد و نشان می دهد انسان همه چیز را برهم زده است.
انسان ها با متصل کردن تاریخ، علم، سیاست و فرهنگ پاپ، اکتشافی پانوراما از نوع بشر را در کمال شکوه و نابودی آن عرضه می کند. این کتاب نشان می دهد که حتی پیش پا افتاده ترین اشتباهات هم می تواند مسیر ت
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- حدود هفتاد هزار سال پیش بود که انسان ها برای اولین بار شروع به خراب کردن همه چیزکردند. در آن زمان، نیاکان ما به تدریج از آفریقا مهاجرت کردند و در سرتاسر جهان پراکنده شدند. نخست، وارد آسیا شدند وکمی بعد، به اروپا رفتند. در نتیجه، علت نارضایتی بسیاری از مردم این است که گونه ما در گذشته، یعنی هوموساپین ها، یگانه انسان های این سیاره نبودند. اینکه دقیقا چه تعداد از گونه های دیگر انسان در آن نقطه زمانی وجود داشتند، هنوز معلوم نیست. بررسی اسکلت بادی ان ای شکسته و تلاش برای کشف اینکه دقیقا چه چیزی به عنوان گونه ای مجزا یا زیرگونه یا فقط نوع غیرمعمولی از همان گونه ها حساب شود، کاری بسیار پیچیده است. این کار همچنین روشی مجزا برای شروع بحث با گروهی از دیرینه شناسان، همراه با کمی وقت کشی است. اما به هر حال، شما آنها را طبقه بندی می کنید.

شناسنامه کتاب

نویسنده: تام فیلیپس
ناشر: نگاه
تعداد صفحات: 298
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786003768260
قیمت چاپ اول: 55,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده حسن آدینه زاده
  حسن آدینه زاده
  « از آثاری که به قلم حسن آدینه زاده نوشته شده است، کتاب حالا که به لبخند رسیدیم می‌باشد که به همت انتشارات ترانه چاپ و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته ...»
 • تصویر نویسنده درنا شریفی
  درنا شریفی
  « درنا شریفی نویسنده، پژوهشگر حوزه کودک. سخنران و مدرس مهارتهای تربیتی است. از آثاری که به قلم درنا شریفی نوشته شده است می‌توان به کتاب مامان با من کودک ...»
 • تصویر نویسنده مهسا میرزاییان خوراسگانی
  مهسا میرزاییان خوراسگانی
  « از آثاری که به قلم مهسا میرزاییان خوراسگانی نوشته شده است می‌توان به کتاب، حال من خوب است با تو اشاره کرد. این اثر به همت انتشارات ارشدان به چاپ رسیده ...»
 • تصویر نویسنده سباستیان بری
  سباستیان بری
  « سباستیان بری (متولد 5 ژوئیه 1955) نویسند، شاعر و نمایشنامه نویس پرآوازه ایرلندی است که تاکنون جوایز فراوانی را کسب کرده،که از این میان می توان به جوای ...»
 • تصویر نویسنده رسول ارونقی کرمانی
  رسول ارونقی کرمانی
  « رسول ارونقی کرمانی (زاده ۱۳۰۹ در کرمان- درگذشته ۳۰ مهر ۱۳۹۶) نویسنده ایرانی بود. او یکی از مشهورترین، محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین پاورقی‌نویسان ایران در ...»