خانه / کتاب‌ها / تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان /
تصویر کاور کتاب تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان
معرفی کتاب

تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان

تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان

اثری از تام فیلیپس

دسته بندی

معرفی کتاب

تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان» نوشته تام فیلیپس، روزنامه نگار و نویسنده طنز در لندن است که با ترجمه زهرا کمالی دهقان، توسط انتشارات نگاه منتشر شده است. این‌کتاب که مدت کوتاهی از عرضه چاپ اولش می‌گذرد، به چاپ سوم هم رسیده است.

تام فیلیپس نویسنده ‌کتاب به آن‌جمله معروف که «کلیه اسناد و مدارک تمدن، در عین حال همان اسناد و مدارک توحش اند»، معتقد است و
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

تام فیلیپس در کتاب تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان، رویداد ناگوار، پدیده ای به نام «بشر» را به نمایش می گذارد و نشان می دهد انسان همه چیز را برهم زده است.
انسان ها با متصل کردن تاریخ، علم، سیاست و فرهنگ پاپ، اکتشافی پانوراما از نوع بشر را در کمال شکوه و نابودی آن عرضه می کند. این کتاب نشان می دهد که حتی پیش پا افتاده ترین اشتباهات هم می تواند مسیر ت
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- حدود هفتاد هزار سال پیش بود که انسان ها برای اولین بار شروع به خراب کردن همه چیزکردند. در آن زمان، نیاکان ما به تدریج از آفریقا مهاجرت کردند و در سرتاسر جهان پراکنده شدند. نخست، وارد آسیا شدند وکمی بعد، به اروپا رفتند. در نتیجه، علت نارضایتی بسیاری از مردم این است که گونه ما در گذشته، یعنی هوموساپین ها، یگانه انسان های این سیاره نبودند. اینکه دقیقا چه تعداد از گونه های دیگر انسان در آن نقطه زمانی وجود داشتند، هنوز معلوم نیست. بررسی اسکلت بادی ان ای شکسته و تلاش برای کشف اینکه دقیقا چه چیزی به عنوان گونه ای مجزا یا زیرگونه یا فقط نوع غیرمعمولی از همان گونه ها حساب شود، کاری بسیار پیچیده است. این کار همچنین روشی مجزا برای شروع بحث با گروهی از دیرینه شناسان، همراه با کمی وقت کشی است. اما به هر حال، شما آنها را طبقه بندی می کنید.

شناسنامه کتاب

نویسنده: تام فیلیپس
ناشر: نگاه
تعداد صفحات: 298
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786003768260
قیمت چاپ اول: 55,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»