خانه / کتاب‌ها / جبه خانه /
تصویر کاور کتاب جبه خانه
معرفی کتاب

جبه خانه

جبه خانه

اثری از هوشنگ گلشیری

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب جبه خانه به قلم هوشنگ گلشیری که مجموعه یک داستان بلند و سه داستان کوتاه است.

هوشنگ گلشیری در ابتدای کتاب یادداشتی بدین مضمون می گذارد " جبه خانه در عصر قاجار به معنی اسلحه خانه و همه ملزومات متعلق به آن بوده است، اما ما در اصفهان به جایی می گوئیم که از البسه و اشياء عتيقه پر باشد ..." و در انتهای یادداشت آمده است: "... من از سمبل و تمثیل ساز
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

جبه خانه، به گفته نویسنده کتاب در قدیم به معنی اسلحه خانه بوده و اکنون به عنوان نام محلی برای نگه داری آثار عتيقه و قدیمی استفاده می شود.
کتاب جبه خانه، متشکل از یک داستان بلند با نام «جبه خانه» و سه داستان کوتاه به نام های «به خدا من فاحشه نیستم»، «بختک» و «سبز مثل طوطی، سیاه مثل کلاغ» است. نام کتاب هم از همین داستان بلند انتخاب شده است که از متفا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- من همیشه رقصیده ام، پدر، مثل خرس، پدر؛ خودت گفتی خرس را می برند بالای ماهیتابه ی بزرگ مسی، داغ داغ تا برقصد. می رقصد. طبل می زنند در نقاره می دمند و خرس می رقصد: این پا و آن پا می شود، بر این پا و آن پا یله می شود، دستی هم گاهی تکان می دهد. بالا تنه اش را هم تکان می دهد. می سوزد و تکان می دهد. من رقصیده ام پدر، فقط رقصیده

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 163
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789644481246
قیمت چاپ چهارم: 35,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»