خانه / کتاب‌ها / جبه خانه /
تصویر کاور کتاب جبه خانه
معرفی کتاب

جبه خانه

جبه خانه

اثری از هوشنگ گلشیری

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب جبه خانه به قلم هوشنگ گلشیری که مجموعه یک داستان بلند و سه داستان کوتاه است.

هوشنگ گلشیری در ابتدای کتاب یادداشتی بدین مضمون می گذارد " جبه خانه در عصر قاجار به معنی اسلحه خانه و همه ملزومات متعلق به آن بوده است، اما ما در اصفهان به جایی می گوئیم که از البسه و اشياء عتيقه پر باشد ..." و در انتهای یادداشت آمده است: "... من از سمبل و تمثیل ساز
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

جبه خانه، به گفته نویسنده کتاب در قدیم به معنی اسلحه خانه بوده و اکنون به عنوان نام محلی برای نگه داری آثار عتيقه و قدیمی استفاده می شود.
کتاب جبه خانه، متشکل از یک داستان بلند با نام «جبه خانه» و سه داستان کوتاه به نام های «به خدا من فاحشه نیستم»، «بختک» و «سبز مثل طوطی، سیاه مثل کلاغ» است. نام کتاب هم از همین داستان بلند انتخاب شده است که از متفا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- من همیشه رقصیده ام، پدر، مثل خرس، پدر؛ خودت گفتی خرس را می برند بالای ماهیتابه ی بزرگ مسی، داغ داغ تا برقصد. می رقصد. طبل می زنند در نقاره می دمند و خرس می رقصد: این پا و آن پا می شود، بر این پا و آن پا یله می شود، دستی هم گاهی تکان می دهد. بالا تنه اش را هم تکان می دهد. می سوزد و تکان می دهد. من رقصیده ام پدر، فقط رقصیده

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 163
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789644481246
قیمت چاپ چهارم: 35,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده حسن آدینه زاده
  حسن آدینه زاده
  « از آثاری که به قلم حسن آدینه زاده نوشته شده است، کتاب حالا که به لبخند رسیدیم می‌باشد که به همت انتشارات ترانه چاپ و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته ...»
 • تصویر نویسنده درنا شریفی
  درنا شریفی
  « درنا شریفی نویسنده، پژوهشگر حوزه کودک. سخنران و مدرس مهارتهای تربیتی است. از آثاری که به قلم درنا شریفی نوشته شده است می‌توان به کتاب مامان با من کودک ...»
 • تصویر نویسنده مهسا میرزاییان خوراسگانی
  مهسا میرزاییان خوراسگانی
  « از آثاری که به قلم مهسا میرزاییان خوراسگانی نوشته شده است می‌توان به کتاب، حال من خوب است با تو اشاره کرد. این اثر به همت انتشارات ارشدان به چاپ رسیده ...»
 • تصویر نویسنده سباستیان بری
  سباستیان بری
  « سباستیان بری (متولد 5 ژوئیه 1955) نویسند، شاعر و نمایشنامه نویس پرآوازه ایرلندی است که تاکنون جوایز فراوانی را کسب کرده،که از این میان می توان به جوای ...»
 • تصویر نویسنده رسول ارونقی کرمانی
  رسول ارونقی کرمانی
  « رسول ارونقی کرمانی (زاده ۱۳۰۹ در کرمان- درگذشته ۳۰ مهر ۱۳۹۶) نویسنده ایرانی بود. او یکی از مشهورترین، محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین پاورقی‌نویسان ایران در ...»