خانه / کتاب‌ها / کتاب نیست /
تصویر کاور کتاب کتاب نیست
معرفی کتاب

کتاب نیست

کتاب نیست

اثری از علی رضا روشن

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب «کتاب نیست» مجموعه شعری نوشته‌ی شاعر معاصر «علیرضا روشن» است. این مجموعه شامل سه مجموعه شعر به‌نام‌های «شمع گندم»، «کتاب تو» و «کتاب نیست» است.
این مجموعه تاکنون توانسته توجه بسیاری از علاقه‌مندان به شعر نو پارسی را جلب کند و جایزه‌ی شعر آندره ورد فرانسه و نامزد جایزه کتاب فصل ایران را به کارنامه‌ی خود بیاورد.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب نیست، که شامل شعرهای خیلی کوتاه عاشقانه، با ساختمانی نرم، ورق های این دفتر دوزبانه را تشکیل می‌دهد. و در قالب شعرهای کوتاه و البته بدون قافیه و یا به نوعی دلنوشته های کوتاه نگارش شده است.

جملاتی از متن کتاب

 • 1- هر روز به یک بهانه بیرون می‌روم/ کار، خرید، قدم زدن اما امیدوارم تو را ببینم/ ناغافل و خرید را از یاد ببرم/ و راه رفتن را
 • 2- باید خودم را ببرم خانه/ باید ببرم صورتش را بشویم/ببرم دراز بکشد/ دلداری اش بدهم که فکر نکند/ بگویم که می گذرد، که غصه نخورد/ باید خودم را ببرم بخوابد من خسته است ...
 • 3- تو از بام شهر را تماشا نمی کنی/ وسعت جایی را می بینی که او را در آن گم کرده ای/ شهر نه می کشم تو جای خالی او را تماشا می کنی/ من این را می فهمم دست بر شانه ات من می کشم/ و به ناچار با غربت و شب/ تنهایت می گذارم/ مرا ببخش
 • 4- من/ گلوله ای که مقصر جنگ شناخته شد/ کاش زبان می داشتم و آدمی را می گفتم/ تو دستت خالی بود/ که برادرت را کشتی ...

شناسنامه کتاب

ناشر: نون
تعداد صفحات: 112
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786007141762
قیمت چاپ نهم: 9,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده حسن آدینه زاده
  حسن آدینه زاده
  « از آثاری که به قلم حسن آدینه زاده نوشته شده است، کتاب حالا که به لبخند رسیدیم می‌باشد که به همت انتشارات ترانه چاپ و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته ...»
 • تصویر نویسنده درنا شریفی
  درنا شریفی
  « درنا شریفی نویسنده، پژوهشگر حوزه کودک. سخنران و مدرس مهارتهای تربیتی است. از آثاری که به قلم درنا شریفی نوشته شده است می‌توان به کتاب مامان با من کودک ...»
 • تصویر نویسنده مهسا میرزاییان خوراسگانی
  مهسا میرزاییان خوراسگانی
  « از آثاری که به قلم مهسا میرزاییان خوراسگانی نوشته شده است می‌توان به کتاب، حال من خوب است با تو اشاره کرد. این اثر به همت انتشارات ارشدان به چاپ رسیده ...»
 • تصویر نویسنده سباستیان بری
  سباستیان بری
  « سباستیان بری (متولد 5 ژوئیه 1955) نویسند، شاعر و نمایشنامه نویس پرآوازه ایرلندی است که تاکنون جوایز فراوانی را کسب کرده،که از این میان می توان به جوای ...»
 • تصویر نویسنده رسول ارونقی کرمانی
  رسول ارونقی کرمانی
  « رسول ارونقی کرمانی (زاده ۱۳۰۹ در کرمان- درگذشته ۳۰ مهر ۱۳۹۶) نویسنده ایرانی بود. او یکی از مشهورترین، محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین پاورقی‌نویسان ایران در ...»