خانه / کتاب‌ها / روانشناسی و دین /
تصویر کاور کتاب روانشناسی و دین
معرفی کتاب

روانشناسی و دین

روانشناسی و دین

اثری از کارل گوستاو یونگ

معرفی کتاب

کتاب روانشناسی و دین، از معروف ترین آثار کارل گوستاو یونگ، روانشناس و پزشک و متفکر سرشناس سوئیسی است، که شامل سه سخنرانی است که در سال 1937 در دانشگاه پيل (Yale) آمریکا ارائه گردید، و سپس با اصلاحات و تعليقاتی با نام روانشناسی و دین به چاپ رسید، و در بیان آن تغییری روی نداد. و می توان این کتاب را از زمره ی آسان فهم ترین آثار یونگ برشمرد.

خلاصه‌ای از کتاب

یونگ در روانشناسی خود که مبنی بر پژوهش تجربی است سعی کرده پدیده های مختلفی را که به انسان مربوط هستند و از جمله دین را بر بنیاد شیوه های علمی را مورد بررسی قرار دهد و از دستاویز شدن به هرگونه ملاحظات فوق طبیعی یا فلسفی پرهیز کند. او در بیان کردن مفهوم ها و اعمال دینی پای فعالیت خلاق ضمیر ناخودآگاه را به میان می آورد و در عین حال دین را محصول حالت م
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- ما در این اعتقاد کاملا محق هستیم که خواب عینا جریان زیرزمینی روحیه را منعکس می کند و اگر بتوانیم به این ریشه دست یابیم، حقیقتا ریشه مرض را پیدا کرده ایم.
 • 2- این روزها که در کشور ما علم دین برافراشت است آحاد ملت بخصوص جوانان را علاقمند به دانستن اصول و قوانین آن کرده است هرکس مطلب را به نوعی پیش خود تصور میکند و میل دارد تصورات خود را به صورت حقايق دین به دیگران دیکته کند و حتی به آنان اجازه تفکر صحیح و احيانا سوال و رسیدگس دقيق در رد یا قبول آن عقاید را ندهد.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 144
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789644453731
قیمت چاپ هفتم: 2,500 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»