خانه / کتاب‌ها / روانشناسی و دین /
تصویر کاور کتاب روانشناسی و دین
معرفی کتاب

روانشناسی و دین

روانشناسی و دین

اثری از کارل گوستاو یونگ

معرفی کتاب

کتاب روانشناسی و دین، از معروف ترین آثار کارل گوستاو یونگ، روانشناس و پزشک و متفکر سرشناس سوئیسی است، که شامل سه سخنرانی است که در سال 1937 در دانشگاه پيل (Yale) آمریکا ارائه گردید، و سپس با اصلاحات و تعليقاتی با نام روانشناسی و دین به چاپ رسید، و در بیان آن تغییری روی نداد. و می توان این کتاب را از زمره ی آسان فهم ترین آثار یونگ برشمرد.

خلاصه‌ای از کتاب

یونگ در روانشناسی خود که مبنی بر پژوهش تجربی است سعی کرده پدیده های مختلفی را که به انسان مربوط هستند و از جمله دین را بر بنیاد شیوه های علمی را مورد بررسی قرار دهد و از دستاویز شدن به هرگونه ملاحظات فوق طبیعی یا فلسفی پرهیز کند. او در بیان کردن مفهوم ها و اعمال دینی پای فعالیت خلاق ضمیر ناخودآگاه را به میان می آورد و در عین حال دین را محصول حالت م
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- ما در این اعتقاد کاملا محق هستیم که خواب عینا جریان زیرزمینی روحیه را منعکس می کند و اگر بتوانیم به این ریشه دست یابیم، حقیقتا ریشه مرض را پیدا کرده ایم.
 • 2- این روزها که در کشور ما علم دین برافراشت است آحاد ملت بخصوص جوانان را علاقمند به دانستن اصول و قوانین آن کرده است هرکس مطلب را به نوعی پیش خود تصور میکند و میل دارد تصورات خود را به صورت حقايق دین به دیگران دیکته کند و حتی به آنان اجازه تفکر صحیح و احيانا سوال و رسیدگس دقيق در رد یا قبول آن عقاید را ندهد.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 144
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789644453731
قیمت چاپ هفتم: 2,500 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»