خانه / کتاب‌ها / شبانه ها /
تصویر کاور کتاب شبانه ها
معرفی کتاب

شبانه ها

شبانه ها

اثری از کازوئو ایشی گورو

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب شبانه ها، مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی کازوئو ایشی گورو است که نخستین بار در سال 2009 منتشر شد. این کتاب پنج داستان با عنوان‌های «خواننده»، «زیرورو بشه دنیا من دوست دارم»، «تپه‌های مالورن»، «شبانه» و «نوازنده‌های ویولن‌سل» را دربردارد.
در توضیح پشت جلد آمده است: «زندگی بزرگ‌تر از آن است که فقط عاشق یک نفر باشی. تو از این جا بیرون می‌
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

در داستان های کتاب شبانه، شخصیت هایی به چشم می خورند، که از یادها فراموش نمی شوند. خواننده ای مشهور قدیمی که همه ی تلاشش این است که شکوه و عظمت روزهای قبل را بیابد. از تنها اطمینان حتمی در زندگیش روی برمی گرداند؛ مردی که سلیقه ی خطاناپذیرش در موسیقی، چیزی است که دوستانش در او باارزش می دانند؛ خواننده و ترانه سرایی با سختی های بسیار که ناخواسته درگی
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- من امیدوارم زنت برگردد. واقعا امیدوارم. اما اگر برنگشت خوب تو باید به فکر آینده ات باشی. شاید زن فوق العاده ای باشد اما زندگی بزرگ تر از عاشق بودن است.
 • 2- خیلی خوب است که آدم مثل یک نابالغ ده ساله رفتار کند، حال آنکه سال ها از آن دور شده. منتها آن را همین جور ادامه بدهد تا وقتی که به پنجاه سالگی نزدیک شود.» «تازه چهل و هفت سالم شده...» «منظورت از اینکه تازه چهل و هفت ساله شده چیه؟» با توجه به اینکه کنار امیلی نشسته بودم، صدایش خیلی بلند بود: «تازه چهل و هفت سال. این «تازه» چیزی است که زندگی ات را خراب کرده، ریموند. تازه، تازه، تازه. برایم بهترین کار را می کند. تازه چهل و هفت سال. طولی نمی کشد که شصت و هفت سالت بشود و «تازه» در محافل کوفتی بگردی و سعی کنی یک سقف کوفتی بالای سرت داشته باشی!
 • 3- تنها چیزی که برایش اهمیت داشت این بود که من ستاره بودم. همان کسی بودم که آرزویش را داشت، همان که وقتی در آن رستوران کوچک کار می کرد، نقشه ی به دست آوردنش را می کشید. در این فکر نبود که مرا دوست دارد یا نه. اما بیست و هفت سال زناشویی می تواند تأثیر عجیبی داشته باشد. بسیاری از زوج ها با عشق شروع می کنند، بعد از همدیگر خسته می شوند و عاقبت کارشان به بیزاری می کشد. اما بعضی وقت ها کار برعکس می شود. چند سال طول کشید، اما رفته رفته لیندی عاشق من شد. اوّل جرأت باور کردنش را نداشتم، ولی مدتی که گذشت، نتوانستم باور دیگری داشته باشم.

شناسنامه کتاب

ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 224
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643627331
امتیاز گودریدز: 3
قیمت چاپ پنجم: 20,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»