خانه / کتاب‌ها / خاطرات عشق از دست رفته /
تصویر کاور کتاب خاطرات عشق از دست رفته
معرفی کتاب

خاطرات عشق از دست رفته

خاطرات عشق از دست رفته

اثری از اریک امانوئل اشمیت

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب خاطرات عشق از دست رفته، نوشته ی اریک امانوئل اشمیت، نویسنده و نمایشنامه نویس مشهور فرانسوی است که با ترجمه شهلا حائری که نشر قطره منتشر کرده است.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب خاطرات عشق از دست رفته، از جایی آغاز می شه که اشمیت، مادرش را از دست می دهد و شروع می کند به نوشتن لحظات طاقت فرسای دوری در یک دفترچه، روایتی است شاعرانه و صمیمانه از سوگ مادر، خاطرات، کودکی، حسرتها و خوشی ها. روایت دست و پا زدن در اندوهی تسکین ناپذیر، که خیانت است به مادری که طعم شیرین زندگی شادی، هنر و عشق را به او آموخت و تلاشی است نفسگیر،
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- مامان همیشه روزهای مرا در ابعاد یک شعر وسعت می داد. من دو بار زندگی می کردم، یک بار برای لذت بردن و یک بار به قصد بازگو کردن برای مامان. یک بار برای خودم، یک بار برای او. از درون وقایعی که از سر می گذراندم روایتی بیرون می آمد که فقط به او اختصاص می دادم. تلاش می کردم شاخ وبرگ بدهم و با آب و تاب تعریف کنم تا چشم هایش از تعجب گرد شود، حیرت کند و بی اختیار قهقهه بزند. البته که همه چیز را برایش تعریف نمی کردم - شرم زیادی بینمان وجود داشت و رازها را برای خود نگاه می داشتم - ولی بخش اعظم برخوردها، احساسات، رنجش ها، حسرت ها و نیش و کنایه ها را در خبرهای ریزودرشتی که برای او سرهم می کردم، می گنجاندم.
 • 2- بازگشت به لیون مرا از پای درآورد. لیونی که مامان در آن منتظرم نباشد لیون نیست. سوار بر تاکسی ای که از وسط شهر می گذشت، خیابان هایی را طی می کردم که دیگر به مامان منتهی نمی شد، از تپه ای بالا می رفتم که مامان دیگر ساکن آن نبود، نمای دساختمان هایی را می کاویدم که مامان دیگر از کنار آن ها نمی گذشت. به زودی زنگ آیفونی را فشار می دادم که صدای شاداب مامان از آن به گوش نمی رسید، وارد خانه ای می شدم که مامان با آرامش خاطر و چشمانی کمی خیس درش را باز نمی کرد.

شناسنامه کتاب

ناشر: قطره
تعداد صفحات: 200
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786222018962
قیمت چاپ اول: 34,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»