خانه / کتاب‌ها / این جهان گذرا /
تصویر کاور کتاب این جهان گذرا
معرفی کتاب

این جهان گذرا

این جهان گذرا

اثری از دیوید کریستین

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب این جهان گذرا تاریخچه ی مختصری از بشریت است توسط دیوید کریستین نوشته شده است و مزدا موحد آن را ترجمه و نشر بیدگل منتشر کرده است.
این اثر پرطرفدار که اکنون در پنجمین چاپ خود است، برای کمک به دانش آموز مجددا ویرایش شده و اکنون شامل مطالبی درباره "تاریخ بزرگ" است.

خلاصه‌ای از کتاب

این جهان گذرا، کتابی است که داستان عالم و آدم را در کمترین صفحات بیان می‌کند. از پیدایش ستارگان و نخستین موجودات زنده تا شکل‌گیری مرحله‌به‌مرحلۀ تمدن بشری، از تکوین شهرها و امپراتوری‌ها تا ظهور نظام سرمایه‌داری و شبکۀ جهانی اینترنت سخن می گوید.
دیوید کریستین، همۀ این پدیده‌های پراکنده را، در قالب یک کتاب راهنمای مختصر و کوتاه و قابل‌فهم جمع آوری کر
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- مهاجرت به محیط های جدیدی که نیازمند فناوری ها و مهارت های جدید بود در همان اوایل عصر خوراک جویی آغاز شد؛ البته همه ی انسان ها هنوز در همان قاره ی افریقا زندگی می کردند. متأسفانه بررسی تغیررات فناوری در اولین مراحل تاریخ بشر دشوار است؛ چون اشیای باقی مانده چیز چندانی درباره ی دانش فنی سازندگان خود برملا نمی سازند. ما امروزه وابسته ی وسایلی مثل اتومبیل و کامپیوتر هستیم که تجسم مقادیر عظیمی از دانش تخصصی هستند؛ اما طبق مطالعات انسان شناختی مدرن به نظر می رسد که دانش خوراک جویان بیشتر در مغز آن ها بود تا اینکه در اشیا و لوازم تجسم یابد. بنابراین ابزاری که خوراک جویان بر جای گذاشتند فقط برداشتی بسیار سطحی از مهارت های فناورانه و بوم شناسانه ی آن ها به دست می دهد.
 • 2- انسان ها از حدود ۱۰۰ هزار سال پیش سکونت در خارج از افریقا را شروع کردند. جوامعی از انسان های مدرن در جنوب غربی آسیا تشکیل شد و انسان ها از آنجا به غرب و شرق و به قسمت های جنوبی تر و گرم تر اوراسیا مهاجرت کردند و انسان ها با این مهاجرت ها به محیط هایی شبیه سرزمین مادری خود در افریقا رسیدند پس این مهاجرت ها الزاما نشانه ی پیشرفت شگرفی در زمینه ی فنی نیستند

شناسنامه کتاب

ناشر: بیدگل
تعداد صفحات: 188
نوع جلد: شومیز
قطع: پالتویی
شابک: 9786226863445
قیمت چاپ اول: 38,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»