خانه / کتاب‌ها / چگونه کمال گرا نباشیم /
تصویر کاور کتاب چگونه کمال گرا نباشیم
معرفی کتاب

چگونه کمال گرا نباشیم

چگونه کمال گرا نباشیم

اثری از استیفان گایز

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب چگونه کمال‌گرا نباشیم؟ اثری از استفان گایز، نویسنده کتاب معروف خرده‌عادت ها،است که راهی جدید به سوی خودباوری، زندگی بدون ترس و رهایی از کمال‌گرایی نشان می‌دهد.

خلاصه‌ای از کتاب

کمال گرا کسی است که به طور وسواسی می خواهد از همان اول همه چیز کامل باشد و کوچکترین نقصی را قبول ندارند.
کمال گرایی به دو دسته تقسیم می شود. کمال گرایی مثبت و کمال گرایی منفی. در کمال گرایی مثبت انسان از کوشش کردن برای کامل تر بودن خوشحال و احساس رضایت می کند و انگیزه اش برای به دست آوردن موفقیت بیشتر است. این گروه از افراد توانایی هایشان را قبول د
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- همه ما دیده و یا شنیده ایم که کسی می گوید: « من چنین کمال گرایی هستم » . آیا متوجه شده اید مردم با وجود آنکه کمال گرایی را یک عیب می دانند، باز هم مخفیانه به آن افتخار می کنند؟ معمولا لبخندی زده و در حین ادای کلمات، می خندند. بسیار دیده شده که به عنوان « یک عیب مثبت » تلقی شده و به عنوان پاسخی مورد علاقه به پرسش نفرت انگیز، « بزرگ ترین نقطه ضعف تان چیست؟ » مورد استفاده قرار می گیرد. کمال گرایان تمایل دارند که در حد کمال کارها را انجام داده، در حد کمال به نظر رسیده و یا در حد کمال بودن را احساس کنند. به نظر می رسد چیزی دارند که به آن می بالند اما وقتی معنای دقیق آن را می کاویم، چیز دیگری دستگیرمان می شود. وقتی پسوند « گرایی » را به آخر « کمال » و « معمول » اضافه می کنیم، بار معنایی ریشه کلمه برعکس می شود. کمال گرایی متفاوت از کلمه کمال بوده و غیرمنطقی، فلج کننده، محدود کننده و حتی کشنده است. به عنوان مثال مواردی همچون بی اشتهایی، افسردگی و خودکشی را به همراه می آورد. اگر به درستی متوجه حقیقت تاثیر مخرب کمال گرایی بر انسانیت بودیم، از زدن برچسب کمال گرا به خودمان، آنچنان ذوق زده و شاد نمی شدیم. هیچکس را به دلیل داشتن چنین طرز تفکری قضاوت نمی کنم. زیرا همه ما از جهاتی کمال گراییم اما عبارت « من چنین فرد کمال گرایی هستم » زخم بازی است که همچون قطعه زیورآلات زیبایی با آن برخورد می شود. جزئیات مهم اند. می دانید چرا؟ حتی اگر بتوانیم آزادی و قدرت معمول گرایی را پس از خواندن این کتاب درک کنید، باز هم کافی نخواهد بود. اگر تصمیم نگیرید که کمال گرایی را به عنوان طرز فکری مخرب و دست پایین تلقی کنید، توهم برتر بودن آن نمی گذارد به تغییرات مطلوب تان برسید.

شناسنامه کتاب

ناشر: شمشاد
تعداد صفحات: 224
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786008392705
قیمت چاپ اول: 45,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»