خانه / کتاب‌ها / بانوی اول شدن /
تصویر کاور کتاب بانوی اول شدن
معرفی کتاب

بانوی اول شدن

بانوی اول شدن

اثری از میشل اوباما

معرفی کتاب

کتاب بانوی اول شدن، اثری از میشل اوباما، است که خدیجه صفایی آن را ترجمه و انتشارات گویا منتشر کرده است.
این کتاب خاطرات و سرگذشت بانوی اول پیشین آمریکا است که از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز به حساب می آید

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب بانوی اول شدن، در مورد میشل اوباما است که در این کتاب با افتخار به داستان زندگی شخصی خودش می پردازد و از ورود به کاخ سفید و بعد از آن سخن می گوید. او اولین بانوی اول آمریکایی آفریقایی‌تبار بود. همسرش باراک اوباما، هم اولین رئیس‌جمهوری سیاه‌پوست آمریکا بود.
خانم اوباما در این کتاب به مشکلات ازدواجش و همچنین سقط‌جنین سخن گفته و اینکه چگون بعد ا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- قرار بود چه بر سر ما بیاید؟ حتی فکرش را هم نمی کردم. در پاییز همان سال باراک به سناتوری برگزیده شد. 70 درصد آرای ایالت را به خود اختصاص داده بود. تا آن زمان هیچ کس در تاریخ ایلینویز چنین سطح بالایی از آرا را در انتخابات سنا به دست نیاورده بود. هیچ سناتور دیگری در سطح کشور هم در آن سال این میزان رای تحصیل نکرد. این میزان رای بالا را سیاهپوستان، سفیدپوستان و لاتینی های آمریکا با هم به صندوق ریخته بودند. زنان، مردان، ثروتمندان و فقرا؛ شهرنشینان، حومه نشینان و روستاییان هم در این موفقیت شریک بودند. یک بار که به آریزونا رفته بودیم زمانی که دوستداران باراک گرد او جمع شدند متوجه شهرت واقعی و محبوبیت باراک شدم. حالا سفید پوستان هم او را می شناختند. وقتی به خانه برمی گشتیم همه چیز همان بود که پیش از آن بود. وقتی هم با دوستان و خانواده بود همه چیز مثل سابق بود. با بچه ها هم که بودیم چیزی تغییر نکرده بود اما در خارج از این محیطها همه چیز تغییر کرده بود

شناسنامه کتاب

ناشر: گویا
تعداد صفحات: 640
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786226528177
قیمت چاپ اول: 70,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»