خانه / کتاب‌ها / بر کرانه کنعان /
تصویر کاور کتاب بر کرانه کنعان
معرفی کتاب

بر کرانه کنعان

بر کرانه کنعان

اثری از سباستیان بری

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب بر کرانه کنعان، اثری است از سباستیان بری به ترجمه سید میثم فدائی و چاپ انتشارات همان است.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب بر کرانه کنعان روایت کننده داستان پرفراز و نشیب زندگی پیرزنی است که روزهای دشوار بسیاری را از سرگذرانده، ناکامی های فراوانی را تجربه کرده، بارها زمین خورده، برخاسته، به عشق دچار شده، امیدهای بسیاری را در سر پرورانده، مجبور به کوچ شده، چیزهای زیادی را از دست داده و اکنون که در آستانه نود سالگی به سر می برد نوه اش بیل به خوابی ابدی فرورفته تا پی
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- خیلی چیزها را خوب به خاطر می آورم، آن هم با این حافظه ضعیف که به یک باتلاق بزرگ می ماند، ولی به یادآوردن تاریخ ها برایم مصیبت است. خدا را شکر که مجبور به این کار نیستم، چون حسی که دارم تقریبا این است که این جا تنها نشسته ام و داستانم را برای خودم تعریف می کنم، خاطرات کهنه در میان انگشتان حافظه ام اسیرند، درست مثل دانه های تسبیحی خانوادگی که بر اثر سال ها ذکر گفتن برق افتاده اند، تسبیحی که نسل به نسل به ارث رسیده و هم چنان که دست به دست می شود، دانه هایش آرام آرام کوچک و کوچک تر می شوند. وقتی بچه بودیم، پدرم گاه گاهی به هوس می افتاد با تسبیح ذکر بگوید. ما باید به مدت چند هفته، عصرها وقت صرف چای، روی زانوهای ضعیفمان به خاک می افتادیم. این که در زندگی اش چه گذشته بود که گاهی این طور خداپرستی اش بیدار می شد، نه آن زمان می دانستم و نه الان می دانم. شاید دوره های طبیعی زندگی یک مرد بود و بس.
 • 2- آن روزها صدای دریای خودمان را می شنیدم که در دوردست ها موج برمی داشت و نیزارها را در می نوردید و به پرندگان خفته ی مرداب می رسید، و از خودم می پرسیدم بیل در آن سرزمین بی دریا در چه حالی است و سعی می کردم با ساعت مچی پیچیده ای که به من داده بود، حساب کنم در خاورمیانه، که آن را مترادف عربستان می دانستم، ساعت چند است.

شناسنامه کتاب

ناشر: همان
تعداد صفحات: 271
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9782000708599
قیمت چاپ اول: 30,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»