خانه / کتاب‌ها / تاریخ اروپا /
تصویر کاور کتاب تاریخ اروپا
معرفی کتاب

تاریخ اروپا

تاریخ اروپا

اثری از سرژ برستاین

دسته بندی

معرفی کتاب

تاریخ اروپا؛ از قرن نوزدهم تا اوایل قرن بیست و یکم اثر سرژ برستاین، پی‌یر میلزا است که نشر ثالث آن را با ترجمه پیروز ایزدی منتشر کرده است.

خلاصه‌ای از کتاب

مهد دولت-ملت ، یعنی اروپا پراکنده ترین موجودیت ژئوپلیتیکی در جهان است: پس بنیان هویت و فرهنگ اروپا چیست؟
کتاب تاریخ اروپا: از اوایل قرن نوزدهم تا اوایل قرن بیست و یکم نوشته ی سرژ برستاین تاریخ نگار و محقق و مدرس و پی یر میلزا استاد دانشگاه است. این کتاب همانطور که از نامش پیداشت تاریخ اروپا از قرن نوزدهم تا قرن بیست و یکم بررسی کرده و به شرح مهمتری
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- طی بیست سال، از اواسط دههٔ ۱۹۵۰ تا اواسط دههٔ ۱۹۷۰، اروپای غربی رشد و پیشرفتی شگرف را تجربه کرد. این امر مرهون سرعت بازسازی به لطف کمک های آمریکا، ساماندهی پولی بر اثر موافقت نامه های برتون وودز، پویایی جمعیتی، افزایش بهره وری و نیز اقدام دولت هایی بود که در چارچوب دیدگاه کینزی انگیزه ای برای رشد اقتصادی فراهم کردند یا با مداخلات خود از آن حمایت کردند. آلمان، ایتالیا و به میزانی کم تر فرانسه، از این رشد سریع بسیار سود بردند. از سوی دیگر، این رشد در فضای بین المللی صلح آمیزی صورت گرفت. پس از بحران هایی که طی ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۲ اتفاق افتادند، از ۱۹۶۳ تنش زدایی حاکم شد. در این زمان، همگرایی اروپایی از بحرانی خارج شده بود که بر اثر شکست پروژهٔ جامعهٔ دفاعی اروپا در ۱۹۵۴ پدید آمده بود. امضای معاهدهٔ ۱۹۵۷ که به ایجاد جامعهٔ اقتصادی اروپا و اوراتوم منجر شد، فرایند وحدت را دوباره به راه انداخت.
 • 2- پس از جنگ های انقلاب و امپراتوری، طرفهای پیروز که موفق به شکست ناپلنون شده بودند، بر آن شدند تا اروپا را بر مبانی رژیم کهن بازسازی کنند. این کاری سترگ و در یک کلام، دست نیافتنی بود. ارتش فرانسه بخش اعظم قاره را به تصرف خود درآورده بود، مرزها را مجددا براساس منافع «ملت بزرگ» شکل داده بود، شاهزاده ها را خلع کرده بود و بر سر حاکمانی تاج گذاشته بود که تابع فرانسه بودند.

شناسنامه کتاب

ناشر: ثالث
تعداد صفحات: 570
نوع جلد: سخت
قطع: رقعی
شابک: 9786004050432
قیمت چاپ سوم: 98,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»