خانه / کتاب‌ها / درنده ی باسکرویل /
تصویر کاور کتاب درنده ی باسکرویل
معرفی کتاب

درنده ی باسکرویل

درنده ی باسکرویل

اثری از سر آرتور کانن دویل

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب درنده باسکرویل را سر آرتور کانن دویل نوشته و مژده دقیقی به فارسی بازگردانده است. شرلوک هولمز را بزرگ‌ترین کارآگاه در عرصه‌ی ادبیات و احتمالاً مشهورترین مخلوق ادبی می‌دانند. سر آرتور کانن دویل، خالق شرلوک هولمز، پزشک و نویسنده اسکاتلندی است که ماجراها را نه از زبان خودش که از زبان دکتر واتسن، دوست و مصاحب هولمز روایت می‌کند. کانن دویل در مجموع
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

تمامی عناصر لازم برای شکل گیری یک داستان جذاب در رمان درنده ی باسکرویل به چشم می خورند: کفشی گمشده، یک عکس خانوادگی نادیده گرفته شده، قاتلی محکوم و فراری و طلسم آبا و اجدادی سگی شبح وار. کارآگاه بزرگ، شرلوک هلمز به همراه یار همیشگی اش، دکتر واتسون، در داستان معمایی هیجان انگیزی حضور دارند که مخاطبین را وادار می سازد که تا لحظه ی آخر به حدس و گمان ب
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- واتسون، حقیقتا از همیشه بهتر بود. باید بگویم در تمام گزارش هایی که از سر لطف از موفقیت های ناچیز من ارائه داده ای، معمولا قابلیت های خودت را دست کم می گرفتی. شاید تو شخصا منبع نور نباشی، ولی حامل نور هستی. بعضی آدم ها، بی آن که خودشان نبوغ داشته باشند، قدرت زیادی در برانگیختن نبوغ دارند. دوست عزیزم، اعتراف می کنم که خیلی به تو مدیونم.
 • 2- به این دلیل ساده که خود آن سگ را دم در خانه مان می بینم، و این هم صدای زنگ صاحبش. از جایت تکان نخور، تمنا می کنم، واتسون. او از همکاران توست، و حضور تو می تواند کمکی به حالم باشد. حالا آن لحظه ی شگرف سرنوشت است. واتسون، صدای پای آدمی را در راه پله می شنوی که قدم به زندگی ات می گذارد، و نمی دانی خیر است یا شر. دکتر جیمز مورتیمر، این مرد علم، از شرلوک هلمز، متخصص در جنایت، چه تقاضایی دارد؟ بفرمایید!
 • 3- تپانچه شان را می خواستند. برخی اسبشان را و برخی تنگ شراب دیگری می طلبیدند. ولی سرانجام اندک شعوری به ذهن های مجنونشان بازگشت و همگی آن ها، که سیزده تن بودند، بر پشت اسب نشستند و تعقیب را آغاز کردند. ماه در آسمان صاف بالای سرشان می درخشید و آنان در مسیری که دختر جوان برای رسیدن به خانه در پیش گرفته بود، چهار نعل در کنار هم می تاختند.

شناسنامه کتاب

ناشر: هرمس
تعداد صفحات: 220
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643631895
قیمت چاپ هشتم: 28,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»