خانه / کتاب‌ها / دختری با نشان اژدها /
تصویر کاور کتاب دختری با نشان اژدها
معرفی کتاب

دختری با نشان اژدها

دختری با نشان اژدها

اثری از استیگ لارسون

دسته بندی

معرفی کتاب

رمان با اسم اصلی مردانی که از زنان تنفر دارند . اسم یک داستان دلهره‌آور، جنایی که توسط نویسنده و روزنامه‌نگار سوئدی استیگ لارسن نوشته شده است. این اولین کتاب از سری سه‌گانه هزاره است که در سال ۲۰۰۵، یک سال پس از مرگ ناگهانی نویسنده آن، در سوئد منتشر گردید داستان کتاب با یک جریان مرموز و جذاب شروع می‌شود.

خلاصه‌ای از کتاب

هریئت وانگر، فرزند یکی از ثروتمندترین خانواده های سوئد، بیش از چهل سال پیش ناپدید شد. دایی سالخورده ی هریئت در تمام این سال ها، به جست و جو برای فهمیدن حقیقت ادامه می دهد. او، میکائیل بلومکویست را برای رسیدگی به پرونده استخدام می کند. بلومکویست، رزونامه نگاری فعال است که به تازگی شکست بدی در یکی از پرونده هایش خورده است. دختری عجیب و نابغه به نام ل
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- او دریافته بود که عشق، آن لحظه ای است که قلب آدم در آستانه ی انفجار قرار می گیرد.
 • 2- طبق تعریف من، دوستی بر دو پایه استوار است. احترام و اعتماد. هر دوی این عناصر باید وجود داشته باشند و دو طرفه هم باشند. می توانی برای کسی احترام قائل باشی، اما اگر به او اعتماد نداشته باشی، دوستی ات با او از بین خواهد رفت.
 • 3- معمولا، هفت دقیقه که از حضور کسی در کنار او می گذشت، سردرد می گرفت، بنابراین شرایط را طوری آماده کرده بود که بتواند زندگی ای دور از جامعه داشته باشد. او تا زمانی که آدم ها آرامشش را به هم نمی زدند، هیچ مشکلی نداشت. اما متأسفانه، جامعه خیلی باهوش و فهمیده نبود.

شناسنامه کتاب

ناشر: چکاوک
تعداد صفحات: 674
نوع جلد: سخت
قطع: رقعی
شابک: 9789648957402
قیمت چاپ اول: 100,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»